Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu koşusunda zafer HEGEL’in…

30 Mart 2024 Cumartesi günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1700 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu koşusunu, Kemal Demir’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Ülkü Ayboğa’nın yaptığı Hegel (3y de Marcavelly – Vanilla Sky, Okawango) jokeyi Onur Yıldız ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Hard And Fast (Air Vice Marshal) elde ederken, Ride And Lightning (Torok) üçüncü, Adige Perit (Papa Clem) dördüncü, Myboytomo (Myboycharlie) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Çim pistte ilk birincilik…  

Bu yıl start aldığı koşularda başarılı performanslar sergileyip ilk üç dereceden düşmeyen Hegel, bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Onur Yıldız idaresinde koşuyu orta grupta takip edip, düzlükten sonra ortalardan yol bularak 200’den sonra liderliği aldı ve kalan metrelerde aldığı avansı koruyarak birinciliğe uzanırken çim pistteki ilk birinciliğini grup koşu ile elde etmiş oldu. 

News Reporter

4 thoughts on “Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu koşusunda zafer HEGEL’in…

  1. Yarışı Şirinyer hipodromda izledim kazanan hegel de dahil Gazi ye buradan bir tane at giremez maalesef atçılığımız her geçen yıl dahada geriye gidiyor GR 3 yarışta koşan atların hali içler acısı

  2. Tor gold bu gruba kenter yaparak kazanırdı… ne yazık buradan bırakın Gaziyi grup atı bile çıkacağı şüpheli

  3. Hard and Fast ve Son Of the West Kurtel Ekurisi için Gazide belirleyici atlar olacaklar özellikle Festival Fever için büyük avantaj sağlarlar…Onun dışında bu koşu maalesef bu sene handikap koşu kalitesinde koşuldu İzmir’de genel olarak bir gerileme mevcut…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir