Fikret Çınaryılmaz Kupası RIDE THE LIGHTNING’in…

29 Ekim 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Fikret Çınaryılmaz koşusunu, Selim Kaya’nın sahibi olduğu, Kaya Atçılık Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Velat Karakuş’un yaptığı Ride The Lightning (2y de Torok – Invincible Rock, Divine Light) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Oğlumsun (Abjar Academy) elde ederken, Baahubali (Halicarnassus) üçüncü, War Comander (Tizway) dördüncü, Dream Twice (Bushranger) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üçüncü sınıf koşu galibiyeti…  

G1 Çaldıran Klasiğinde bekleneni veremeyen ve mücadeleyi kazanan tayın 7 saniye gerisinde sonuncu olarak tamamlayan Ride The Lightning, bir koşu aradan sonra tekrar buluştuğu jokeyi Mehmet Kaya idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı ataklarla öndeki Baahubali’yi 200’de yakaladı ve sonlarda dışından gelen Oğlumsun’un ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek üçüncü sınıf koşu galibiyetini elde etti.

News Reporter

2 thoughts on “Fikret Çınaryılmaz Kupası RIDE THE LIGHTNING’in…

  1. Karataş’ın emeklilik vakti gelmedimi,bizi yakmasın artık,bindiği atıda Urfada denemesini rica ediyorum

  2. Gökhan sonlarda niye boşladı anlamadım fotoyu geçene kadar devam et kardeşim neden bırakıyorsun yakışmadı Gökhan’a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir