FINAL DANCE Dubai’de ikinci yarışına deklare oldu…

Dubai Yarış Karnavalı kapsamında 6 Ocak 2023 Cuma günü ilk yarışına çıkan ve 1600 metre kum pistte koşulan G2 Al Maktoum Challenge Round 1’de jokeyi Ayhan Kurşun ile koşuyu 8’inci olarak tamamlayan Final Dance, Meydan Hipodromunda koşacağı ikinci yarışına bu sabah deklare oldu.

İlk yarışında kum pisti deneyen klas safkan, bu defa 3 Şubat 2022 Cuma günü 2400 metre mesafede koşulacak olan 80.000 Dolar ikramiyeli Vazirabad Handicap’ta jokey Ayhan Kurşun ile çim piste çıkacak…

Türkiye kariyerinde bütün başarılarını çim pistte elde eden, Dubai’de ise hem geçen sene, hem de bu sene sadece kum pistte boy gösteren Kurtel Ekürisinin sahibi olduğu ve Onur Özelcanat tarafından antrene edilen Final Dance, 11 safkanın start alacağı mücadelede Dubai’de ilk kez çim pistte start almış olacak.

Final Dance – (30 Ocak 2023 İdmanı) News Reporter

6 thoughts on “FINAL DANCE Dubai’de ikinci yarışına deklare oldu…

  1. Başarılı olmasını çokkk istiyorum, ancak Türkiye’deki koşularda dahi sadece olağanüstü gücü sayesinde başarılı olabilen, son 400’de birkaç vites birden yükseltemeyen yani acı sprinti olmayan Final Dance’in, Frankel, Galileo, Sea the Stars gibi uzun ve çimci aygırların yavrularını geçebilme kapasitesinin olmadığını düşünüyorum.

  2. Bizim kazanmamız için Secret Power olmalı.
    Bu irlanda atlarıyla ancak o başeder.
    Gerçi Secret Power ölü mü diri mi piyasada yok, gaziden sonra kayboldu.

  3. Eküri sonunda pist/mesafe uygun adam gibi bir kayıt yapmış şu ata yahu. kim söylüyor, kime danışılıyor, kim karar veriyor bu yarış seçimlerini anlamak mümkün değil. dikkate değer bütün başarısı orta/uzun çimde bu atın öyle ki 2800 mt de gr1 kazanmıştı burda.

  4. Hantal yapılı, iri bir at. Bir yandan da çok güçlü ve adım uzunluğu gayet iyi. Önemli avantaj. Önde gidince yakalanmasını zorlaştırıyor, yan yana gidince bastırıp geçiyor bu sayede. Bunun için uygun tempoya girmesi lazım ki şu an en önemli dezavantajı bu. Evet, çabuk vites artıramıyor yani ivmelenmesi yavaş. O yüzden tempoya ihtiyaç duyuyor. Ya da misal olarak önde gidince Bold Pilot gibi seri akamıyor, biraz dağınık. Takı değişikliğinden önce çok dağınıktı. Jokeyini uğraştırıyor, ona çok inisiyatif tanımıyor. Ben yine de gücüne inanıyorum, bol şans.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir