FINALE DUTY’den ilk Kısa Vade galibiyeti…

20 Eylül 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1300 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus Kv-7 Prof. Aziz Ergin koşusunu, Akın Öztürk’ün sahibi olduğu, Alp Şemsettin Evcimen tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İlker Köroğlu’nun yaptığı Finale Duty (3y dd Dutyfree – Grand Finale, Henrythenavigator) jokeyi Mehmet Keskin ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Rain Melody (Mekhtaal) elde ederken, Sidneys Star (Sidney’s Candy) üçüncü, Paper Queen (Daily Mail) dördüncü, Appassionata (Three Valleys) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki dördüncü galibiyeti…  

Ankara Hipodromunda son iki koşusundaki başarılı sonuçlar ile bu koşuya iyi durumda gelen Finale Duty, çok iyi uyum sağladığı jokeyi Mehmet Keskin idaresinde koşuyu öndeki süratli safkanların arkasında takip edip düzlükten sonra 300’de gelip liderliği aldı ve sonlarda dışından gelen iki rakibinin ataklarına karşılık verip kazanırken aynı zamana kariyerinin ilk kısa vade koşu galibiyetini ve bu yılki dördüncü birinciliğini elde etmiş oldu.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir