Fırat Üniversitesi Koşusu OĞLUM KAYRA’nın…

19 Eylül 2022 Pazartesi günü Elazığ Hipodromunda 1200 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 Fırat Üniversitesi koşusunu, Metin Arslan’ın sahibi olduğu, Şemsettin Toydemir tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Vedat Önderin yaptığı Oğlum Kayra (9y aa Magrip – Kebir Güzeli, Alaz) jokeyi Menderes Avşar ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Yutangirdap (Kaizbert) elde ederken, Mustican (Son Martı) üçüncü, Bozkara (Kaizbert) dördüncü, Baba Mercan (Kaizbert) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ilk sınıf galibiyeti…

Kv-7 Mustafa Ergin koşusu galibiyeti sonrası uzun mesafeli Kv-7 İl tarım ve Orman Müdürlüğü koşusunu dördüncü olarak tamamlayan Oğlum Kayra, bu kez sevdiği mesafede bir beyaz bayrak-ayna yarışı yaparak kazanırken bu yılki ilk sınıf koşu galibiyetini elde etmiş oldu.

Kafkastuncu’nun 4 boy, Deli Osman’ın starttan çıkmadığı koşunun ilk metrelerinde çok iyi çıkış yapan Oğlum Kayra liderliği aldı. İkinciliğe Yutangirdap girerken daha sonra Bozkara ve Özakbey sırası ile 1000-800 startları geçildi. 600’de Oğlum Kayra lider, ikincilik mücadelesi Yutangirdap ve Bozkara arasında sürerken düzlüğe çıkıldı. 400’de Oğlum Kayra liderliğini korurken ikinciliğe tekrar ekürisi Yutangirdap girerek öndeki Oğlum Kayra’yı kovalamaya başladı. Ekürisinin ataklarına başarılı bir şekilde karşılık veren Oğlum Kayra yarım boy farkla ve 1’24″60 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Oğlum Kayra (Menderes Avşar)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir