FIRE OF WORLD Seymenler’de zorlanmadı…

13 Temmuz 2021 Salı günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda 2100 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Seymenler Koşusunu, Ömercan Eroğlu’nun sahibi, Senem Gözel’in yetiştiricisi ve Murat Aydoğdi’nin antrenörü olduğu Fire Of World (4y da Hakeem – Monjal, Royal Abjar), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Royal Avsar (Flower Alley) elde ederken, mücadeleden Ahmet beyli (Pleasantly Perfect) üçüncü, No Regret (Yonaguska) dördüncü, Duello (Flat Out) ise beşinci olarak ayrıldı.

4’üncü Grup galibiyeti…

Kariyerinin 42’inci startında 11’inci birinciliğini elde eden Fire Of World, dördüncü Grup koşu galibiyetine imza attığı Seymenler Koşusu ile kazancını da 2.4 Milyon liraya yükseltti. Çim pistte 7 kez, sentetik pistte ise 4 kez start alıp kazanmayı başaramayan 4 yaşındaki başarılı safkan, elde ettiği tüm birincilikleri kum pistte gerçekleştirdi.

Royal Avsar’ın tempo verdiği mücadelede uzun süre koşuyu arka grupta kabullenen safkan, son viraja doğru hamlesini yaptı ve son düzlüğe orta kulvardan üçüncü sırada çıktı. 400’den itibaren mücadeleye ağırlığını koymaya başlayan Fire Of World, 200 direği geçilirken kontrolü altına aldığı mücadeleyi 3 boy farkla ve 2’18”37’lik derecesiyle kazanmasını bildi.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir