FLASHING GIRL parlıyor!

10 Ekim 2020 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı Dişi İngiliz atlarına mahsus G1 Karadeniz Koşusunu, Yakup Elgaç’ın sahibi, Yavuz Çiftçi’nin yetiştiricisi ve Mehmet Hanifi Elğaç’ın antrenörü olduğu Flashing Girl (6y ak Luxor – Umutlu, Strike The Gold), jokeyi Hışman Çizik ile kazandı.

Flashing Girl (Hışman Çizik)

Lucky Foot’un Komiserler Kurulu Kararı ile koşudan çıkartılmasıyla 10 safkanın start aldığı mücadeleye 6 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Flashing Girl, ilk metrelerde grubun en arkasında kalmayı tercih etti ve 800 direği geçilene kadar da bu pozisyonunu korudu. 600’e doğru yavaş yavaş temposunu arttırmaya başlayan safkan son düzlüğe 2 at geçerek çıktı.

Düzlüğe çıkılır çıkılmaz pistin dışını tercih eden Flashing Girl, 400’den itibaren başladığı sprinti sonrası 300’de altıncılığa, son 200’de ise ikinciliğe girdi. Bu metreden sonra temposunu yükselterek son 100 metrede rakiplerinden kurtulan klas kısrak, finişe kadar olan mesafede farkı 4 boya kadar çıkartıp 1’35”76’lık derecesi ile birinciliğe uzanan isim olurken aynı zamanda kariyerinin de ilk G1 zaferine imza attı.

Koşuda ikinciliği sonlardaki atakları ile Prior (Victory Gallop) elde ederken, mücadeleden 3 ay aradan sonra yeniden pistlere dönen kalite kısrak Lune Lovegood (Kaneko) üçüncü, Bumerang (Toruk Macto) dördüncü, Cheri Cheri Lady (Luxor) ise beşinci olarak ayrıldı.

News Reporter

2 thoughts on “FLASHING GIRL parlıyor!

  1. Flashing Girl koştu kazandı bahtı açık olsun lakin Lune Lovegood’a binen apranti kardeşimiz dikkatimi çekti gelecek vaad ediyor. İleriki yıllarda hem gazi koşularında hemde diğer açık yarışlarda adından söz ettirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir