FLASHING GIRL’den erkeklere geçit yok!

TJK Başkanlarından merhum Hasan Basri Karabucak anısına 7 Aralık 2019 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G3 koşuyu, Yakup Elgaç’ın sahibi, Yavuz Çiftçi’nin yetiştiricisi ve Şahin İpek’in antrenörü olduğu Flashing Girl (5y ak Luxor – Umutlu, Strike The Gold), jokeyi Hışman Çizik ile kazandı.

Flashing Girl (Hışman Çizik)

10 safkanın katılımı ile 1900 metre kum pistte koşulan 135.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda son virajı sondan ikinci pozisyonda dönen Flashing Girl, 400’den sonra orta kulvardan yaptığı etkili atakları ile finişe yakın rakiplerini yakaladı ve 2’02″27’lik bir derece gerçekleştirerek boyun farkıyla erkek rakipleri önünde birinciliğe uzanan isim oldu. Kariyerinin ikinci Grup yarışına çıkan ve çok iyi bir performans sergileyen The Matched (Hakeem) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 2 boy gerisinde Bitcoin (Victory Gallop) üçüncü, onun da bir boyun arkasında Angels Boy (Victory Gallop) dördüncü oldu.

44’üncü startında 16’ıncı kez finiş çizgisini önde geçen Flashing Girl, kariyerinin 3’üncü Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede kum pistteki 5’inci birinciliğini elde ederken, kazancını da 2.186.310 TL’ye yükseltti.

Hasan Bari Karabucak Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir