FLASHING GIRL’den flaş birincilik!

Eskişehir Sanayi Odası adına 26 Ekim 2019 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulan 3 ve yukarı yaşlı Dişi İngiliz atlarına mahsus A2 koşuyu, Yakup Elgaç’ın sahibi, Yavuz Çiftçi’nin yetiştiricisi ve Mehmet Hanifi Elgaç’ın ise antrenörü olduğu Flashing Girl (5y ak Luxor – Umutlu, Strike The Gold), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

11 safkanın katılımı ile 1500 metre kum pistte koşulan 209.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda soğukkanlı jokeyi işe harika bir bekleme yarışı yapan Flashing Girl, düzlükte rakiplerine çok kolay hakim olup 1’34”20’lik derecesi ve 4.5 boy farkla finişe uzanan isim oldu. 3 Yaşlıları temsilen mücadeleye katılan Innovation (Captain Rio) çok başarılı bir ikimcilik elde ederken, bu safkanın yarın boy gerisinde Flying Bird (Lion Heart) üçüncü, onun da yarım arkasında Princess Di (Kaneko) dördüncü oldu.

Flashing Girl (Gökhan Kocakaya)

42’inci startında 15’inci kez finiş çizgisini önde geçen Flashing Girl, kariyerinin 3’üncü Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede, Ankara’da 1500 metre kum pistindeki 2’inci sınıf koşu birinciliğini elde ederken, kazancını 1.945.850 TL’ye yükseltti.

Eskişehir Sanayi Odası Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir