FLASHING GIRL’den muhteşem sprint!

26 Haziran 2021 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan, 4 ve yukarı yaşlı Dişi İngiliz atlarına mahsus G2 Zübeyde Hanım Koşusunu, Yakup Elğaç’ın sahibi, Yavuz Çiftçi’nin yetiştiricisi ve Mehmet Hanifi Elğaç’ın ise antrenörü olduğu Flashing Girl (7y ak Luxor – Umutlu, Strike The Gold) jokeyi Hışman Çizik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Hafo (Win River Win) elde ederken, mücadeleden Luna Lovegood (Kaneko) üçüncü, Mala Moja (Kaneko) dördüncü, Prior (Victory Gallop) ise beşinci olarak ayrıldı.

Flashing Girl (Hışman Çizik)

9’uncu Grup galibiyeti…

Kariyerinin 55’inci startında 21’inci birinciliğini elde ederken 9’uncu Grup galibiyetine imza atan Flashing Girl, bu koşu ile kazancını da 4 Milyon lira barajının üzerine çıkarttı.

Sentetik pistte 4, kum pistte 5 ve Çim pistte 12 kez birinciliğe uzanan klas kısrak, genç ve başarılı jokeyi Hışman Çizik ile bir araya geldiği 10’uncu yarışında 5’inci kez finiş çizgisini önde geçti.

Süratli bir tempo ile başlayan ve aynı şekilde devam eden yarışta Flashing Girl öndeki tempoya hiç uymadı. Başarılı olduğu yarışlara benzer bir taktikle mücadeleyi en arkada takip eden sprinter kısrak, son virajı arkasında sadece bir at olduğu halde 11’inci sırada döndü.

Pistin ortasındaki kalabalığa güvenemeyen jokeyi 400 geçilirken safkanı pistin ve rakiplerinin en dışına çıkarttı. Startla birlikte başa çıkan Luna Lovegood son 200 direğini lider geçtiğinde Flashing Girl hala 10’uncu sıradaydı. Son 200 ile son 100 arasında inanılmaz bir ara kapatan kısrak, kırmızı bariyerlerin ortasında rakiplerini yakalamayı başardı ve finişe onlardan önce burnunu uzatarak 1’34”94’lük derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

News Reporter

1 thought on “FLASHING GIRL’den muhteşem sprint!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir