FLIGHTLINE’ın %2.5’luk hissesi 4.6 Milyon $’a satıldı…

39.Breeders’ Cup Festivalinin en önemli yarışı olan ve kum pistte dünyanın en önemli yarışlarından biri olarak kabul edilen G1 Breeders’ Cup Classic’i uzak farkla kazanarak 6’da 6 yapan ve adını dünya yarışçılık tarihine altın harflerle yazdıran Flightline (Tapit – Feathered, Indian Charlie) emekliye ayrıldı.

Muhteşem bir kariyer sonrası sahipleri tarafından yarış hayatına son verilen şampiyon safkan, ortaklarından Farish Ailesinin sahibi olduğu ve Türkiye Jokey Kulübünün aygırı Daredevil’in de bulunduğu Lanes End Harasına gönderildi.

Flightline – Lanes End Farm

5 Kasım 2022 Cumartesi günü yarış koşan ve 6 Kasım 2022 Pazar günü haraya gönderilen Flightline’ın 2023 aşım sezonun hemen öncesinde ve Keeneland Kasım Ayı Satışlarının hemen başında 7 Kasım 2022 Pazartesi günü saat 12.30’da %2.5’luk hissesi açık arttırma ile satışa sunuldu.

Flightline’ın %2.5’luk hissesi 4.6 Milyon $’a satıldı…

Arttırmaya katılacakların önceden kayıt yaptırdığı ve Keeneland Satış Ringinin hınca hınç dolduğu organizasyonda efsane safkanın %2.5’luk hissesi 4.6 Milyon Dolara (yaklaşık 85 Milyon Lira) alıcı buldu.News Reporter

14 thoughts on “FLIGHTLINE’ın %2.5’luk hissesi 4.6 Milyon $’a satıldı…

  1. Özgür bey bu ülkelerden bizimde yetiştiricilerimiz değerli kısraklar getiriyorlar ama hala 1.sınıf at çıkaramıyoruz.Bu kalite farkı neyden kaynaklanıyor bilginiz var ise paylaşırsanız sevinirim.

   1. ben sıradan bir yarışseverim sadece. konuyla ilgili kesin bir bilgim yok. ancak şahsi fikrime göre aynı sporcu yetiştirme konusundaki gibi yetenekli çok değerlerimiz var ama geliştirme, antrenman konusunda zayıfız.

 1. Muhtemel aşım bedelini düşününce, alan bu işten kazançlı çıkacaktır. Ömür boyu en az 2,5 aşım hakkını peşin olarak almış oldular. İlk tayları koşana kadar büyük talep göreceğini düşünürsek, aygırlık kapasitesi ortaya çıkana kadar verdikleri parayı çıkarırlar. Aygır başarılı çıkarsa, katmerli kar ederler. Akıllı yatırım.

  1. pekde akilli yatirim sayilmayabilinir cünkü al sana sabirli ! ahirda ters düstü öldü, turbo ha keza ve niceleri , bir bagirsak dügümlenmesi geldi mi kurtaramiyorsun ! üstelik flightline aygirlar icin iyi sayilabilecek bir orjin hattina sahip olsada iyi yavru vereceginin garantisi yok , bir bakmissiz iki sene sonra ilk ikililerini görünce 5000 dolar asim yapmaya baslamis hemde türkiyede .ne sampiyonlar gördük tudor minstrel -mooresytle- easygoer-ferdinand-cigar-silver charm -holly bull bas aygir olamadilar , flight line´nin dedesi pulpiti canli izledim , silver charm jenerasyonundaydi tabelada dolasirdi ama aygirlikta zirvede idi , sans isi bu aygirlik ama sansli olundu mu da galileo gibi 300,000 eurodan acarsin bir asimi

  2. Tjk almış son dakika olarak twitter’da paylaşım var. Müthiş bir haber yetiştiriciliğimiz için doğru ise.

 2. Atın yarışlarına doyamadan aygir oluyor maksat iyi at üretmekse bunu izleyemedikten
  yarış keyfine varamadiktan sonra ne anlamı var yarisciligin at yarışın messisi ni 6 yarış ile sınırlamak at içinde YarisSever içinde cok üzücü

  1. Kesinlikle katılıyorum, çok erken oldu, 1-2 sene daha koşabilir tam kapasitesini görebilirdik tıpkı secreteriat ta olduğu gibi, büyük at büyük at deniliyor ama bu bence tescil edilebilirdi bir sezon daha kolsaydı. Böyle atlar her sene gelmiyor 10-15 senede bir geliyor.

   1. Koşan atıda Kaya lar koşturuyor ver kayalara ne 1-2 yılı en az 8 yıl daha atı izler doyardik ama işte at sahibini secemiyor

 3. At biraz daha koşsa diyenler, acaba bu atın sahibi olsalardı aynı şekilde düşünürler miydi acaba? At koşmaya devam etmiş olsa, muhtemelen pegasus world cup ve dubai world cup’ta koşardı. Bu 2 koşuyu da kazansa şu anki düşüncelerden farklı bir düşünce olmazdı ama aksi olsa örneğin bu koşulardan bir tanesini bile kaybetse büyü bozulurdu. Şu anda aşım ücreti muhtemelen 500 bin dolar gibi bir rakam olabilir, geçilip aygırlığa ayrılsa aynı ücretlendirme yapılabilir miydi? 2 koşudan kazanacağı ödül 20 milyon dolar diyelim, bir sezonluk aşım ücretini hesap ederseniz bunun kat be kat üzerindedir. Ayrıca koşarken sakatlanma riski, aygır olduğunda olandan çok daha fazladır. Yetiştiricilik eskiden kralların sporuydu, şimdi iş adamlarının sporu.

 4. Ilk yil en az 1 milyon yada 2 milyon dolara asim yapar oda kisrak secerek en az 15 20 kendi kisraklarina cekerler cikan yavrulari en az soyluyorum 4 5 milyon en ucuzu gider ilk jenerasyon taylari satis rekoru kirar en az 15 20 milyon dolari gorur

  1. Asımı ilk iki yıl 150bini gecmez, ılk tayları görmek lazım, hadi diyelim oldu iyi cıktı, frankel ve nicelerini veren galileo bile 350bini bulmadı, tarıhte sadece northern dancer 1milyona ulastıkı o da nijinsky nureyev, sadlerwells, danzig, el grand senor, the minstrel, fairy kıng ten sonra..

 5. Biraz daha koşsaydi. Bu nedir? 6 yariş koşmak. Bu durumu bir yarişsever olarak sevmiyorum. 6 yariş çok az. 6 da 6 yapti. Foyosu varsa çikmasin daha fazla koşturmayalim yavrulari millete çakalim havasi var gibi geliyor. İşin aslı öyle olmasa bile bana öyle geliyor. Şunun gibi A.Çelik 7 de 7 yapti Gazi koşusunu bundan sonra ben at binmeyeceğim demek gibi bir sey. 7 tane gazi koşusu boru degil. Ben daha ne bineyim. Handikap sartli yaris mi bineceğim? Diyip emekliye ayrilip. Ekrem kurt apranti okulunda ata nasil binilir. Ders vermek gibi bir sey. Apranti yetiştirsin. Hocalık yapsin. Biraz yariş izleyelim. Yavrusunu satarsin acele etme. 🙂 Gelişine vuruyorum. Piyasa boyle o da oyle hareket ediyor galiba.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir