Florida Derby’de zafer FORTE’nin…

1 Nisan 2023 Cumartesi günü Amerika’nın Gulfstream Park Hipodromunda koşulan ve 6 Mayıs 2023 tarihinde Churchill Downs pistinde koşulacak 149.Kentucky Derby’nin de önemli baraj yarışlarından biri olan G1 Florida Derbiyi, Repole Stable (Michael Repole) & St. Elias Stable (Vincent Viola) ortaklığına ait ve Todd Pletcher tarafından antrene edilen Forte (Violence – Queen Caroline, Blame) jokeyi Irad Ortiz Jr ile kazandı.

Forte (Irad Ortiz Jr)

Keeneland 2020 Kasım satışlarından 80.000 $’a satın alındıktan sonra 2021 Eylül Satışlarında 110.000 $’a tekrar el değiştiren Forte, Florida Derby galibiyetiyle kariyerinin yedinci startında altıncı birinciliğini elde ederken, hem kazancını 2.4 Milyon Dolara yükseltti, hem de Kentucky Derby Sıralamasında 190 puanla birinci sıraya yükseldi.

1800 metre kum pistte 1’49”37 ile biten toplam 1.2 Milyon Dolar ikramiyeli Florida Derby’de ikinciliği Mage (Good Magic), üçüncülüğü Cyclone Mischief (Into Mischief), dördüncülüğü ise Mr. Ripple (Dialed In) elde etti.

News Reporter

3 thoughts on “Florida Derby’de zafer FORTE’nin…

  1. 80 bin dolara alıp bir sene sonra 110 bin dolara satan simdi kafayı duvara vuruyordur 🙂 yandı gülüm keten helva

  2. babasının türkiyede koşan fool tek bir yavrusu var yüzde 75e koşan sizin programda çok beğeniliyordu gold desing ben dubaide koşar dedim ama arızalı heralde ya sahaya döner yada iyi bir aygır olabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir