FLUTTERSHY’dan göz okşayan galibiyet…

21 Eylül 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1300 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz Dişi taylarına mahsus Kv-7 Prof. Aziz Ergin koşusunu, Aykut Tut’un sahibi olduğu, Yavuz Mert Ölçer tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Kerem Baltacı’nın yaptığı Fluttershy (3y dd Hakeem – Thereziko, Red Bishop) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Lady Palpatine (Bushranger) elde ederken, Forlorn (Papa Clem) üçüncü, Lega Lady (Kaneko) dördüncü, Peligrosa (Yıldırımbey) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İstanbul çiminde 2’de 2 yaptı…

Kv-6 Nuri Dürüst koşusu galibiyeti sonrası Yarış Festivali kapsamında koşulan Kv-8 KRA koşusunda tatminkar bir performans sergileyen Fluttershy, bugün başarılı jokeyi Vedat Abiş idaresinde düzlükte en iç kulvardan yaptığı etkili sprint ile kolay bir galibiyet alırken, İstanbul çimindeki ikinci koşusundan da galibiyetle ayrılmış oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte süratli isimler Seriday ve dışından gelen Seeshare arasındaki mücadeleden Seriday galip ayrılıp liderliği aldı. İkincilikte Seeshare daha sonra Lady Palpatine ve Forlorn sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Seriday az farkla lider, Seeshare yine takipte arkalarında Lady Palpatine ve Forlorn şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’e gelinirken ortadan atak yapan Lady Palpatine liderliği alırken en iç kulvardan Fluttershy’nın ortadan Forlorn’un ve dışardan Lega Lady’nin atakları görüldü. 200’den sonra en iç kulvardan kuvvetli gelen Fluttershy liderliği alıp, sonlarda farkı 4 boya kadar çıkararak ve 1’16″74 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Fluttershy (Vedat Abiş)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.