FLYING NUN çıkışını sürdürüyor…

18 Eylül 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus Kv-7 Akgün Midillili koşusunu, Muammer Kitapçı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Yağmur Gürsöğüt’ün yaptığı Flying Nun (3y dd Luxor – Flying Saucer, Eagle Eyed) jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Aragona (Victory Gallop) elde ederken, Josephine (Luxor) üçüncü, Jacinda (Luxor) dördüncü, Peaky Blinders (Justenuffhumor) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kariyerinin ilk Kv galibiyeti…

Yarış yaşamına Şartlı-1 galibiyeti ile başlayan Flying Nun daha sonra koştuğu koşularda ilk dört derece elde ederken özellikle G3 Mimar Sinan koşusu üçüncülüğünde formunu yükselttiğini belli etmişti. Bugün için ilk kez buluştuğu son günlerin formda jokeyi Akın Sözen idaresinde düzlükte yaptığı etkili sprint ile kazanırken, hem ilk Kv galibiyetini elde etti, hem de yedinci startında dördüncü birinciliğine ulaşmış oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Jacinda liderliği alırken ikinciliğe Jadore girdi. Daha sonra Brodbeck ve Passion Runner sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Jacinda liderliğini korurken ikinciliğe Heva girdi. Arkalarında Jadore ve Brodbeck şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Jacinda halen lider, Heva yine takipte daha sonra Jadore ve Brodbeck sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Jacinda liderliğini korumaya çalışırken dışında Brodbeck içinde Jadore daha sonra Passion Runner şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Jacinda lider dışından Jadore’nin gerilerden Aragona ve Flying Nun’ın atakları görüldü. 200’den sonra dışardan gelen Aragona ve Flying Nun ikilisi rakiplerinden ayrılıp aralarında mücadeleye başladılar. Son metrelerde rakibine hakim olan Flying Nun baş farkı ve 1’59″98 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Flying Nun (Akın Sözen)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.