FOTOCAN Kupasına YAVUZ kardeşler imzası!

TJK Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmış olan, atçı ve yetiştirici merhum Şencan Fotocan adına 27 Ocak 2019 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda düzenlenen KV-8/S koşuyu, Serkan Ülgen’in sahibi, Yaman Zingal’ın yetiştiricisi ve Yavuz kardeşlerden Ersan Yavuz’un antrene edip Erhan Yavuz’un bindiği Bedwulf (6yş da Yonaguska – Alfunun, Sadler’s Wells) 1400 metre kum pistte 1’26”76’lık derece ile kazandı.

4 ve yukarı yaşlı 7 safkanın iştirak ettiği koşuda kariyerinin 14’üncü birinciliğine imza atarak bir burun farkı ile birinciliğe uzanan Bedwulf’un ardında ikinciliği 337 gün aradan sonra koştuğu ilk yarışını kazanıp ardından 6 gün sonra bu mücadeleye katılan Alaçatı Ağası (El Salvador) elde ederken, koşudan Askoroz (Cuvee) üçüncü, Panta Rhei (Artie Schiller) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Bedwulf (Erhan Yavuz) Şencan Fotocan Koşusu 2019

Koşunun ardından düzenlenen törende Bedwulf’un sahibine vekâleten İlkan Ülgen’e kupasını Melek Fotocan Çetindağ verdi. Şeref Tribünü’ndeki kupa törenine TJK Yönetim Kurulu Üyesi ve YKK Üyesi Ahmet Özbelge, Fotocan Ailesi ve İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan kda katıldı.

Şencan Fotocan Koşusu Kupa Töreni 2019

ŞENCAN FOTOCAN

İzmir’in sevilen iş adamlarından Şencan Fotocan, 17 Mart 1936’da İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamlayan Fotocan, İzmir Yüksek Ticaret Okulu’ndan mezun oldu. Yükseköğrenim gördüğü sırada İzmirspor Kulübü’nde futbol oynamaya başladı ve kısa zamanda Milli Takım formasını giymeyi başardı. İzmir Lokantacılar Derneği, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği üyelerinden olan Fotocan, yarış dünyasına yetiştirici olarak değerli katkılarda bulundu. TJK Kupası dâhil birçok önemli yarışı kazandı. 1990 yılında TJK Asli Üyesi olan Şencan Fotocan, TJK Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yaptı ve 29 Kasım 2017 tarihinde vefat etti.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir