Frankel kızı Paddington’u ziyaret edip Türkiye’ye gelecek!

24-25 Kasım 2023 Cuma ve Cumartesi günleri gerçekleşen İrlanda Goffs Damızlık Kısrak satışlarında at sahibi ve yetiştirici Vefa İbrahim Aracı tarafından 55.000 €’ya satın alınan Ballot Time (GB) (Frankel (GB)) isimli kısrağın, damızlık kariyerinin ilk senesinde çekileceği aygır belli oldu.

G3 galibi ve G1 Irish 1000 Guineas üçüncüsü Vote Often (Beat Hallow)’ın kızı olan Ballot Time, hara kariyerinin ilk yılında kendisi gibi bu sene yarış hayatını noktalayıp haraya alınan Coolmore ekürisine ait Siyouni temsilcisi ve G1 Irish 2000 Guineas, G1 Qatar Sussex Stakes, G1 Coral Eclipse ve G1 St. James’s Palace Stakes galibi Paddington’ı ziyaret edecek.

Ballot Time’ın aşım sonrası Türkiye’ye getirilerek eküriye ait Vefa Harasında damızlık kariyerini sürdüreceği öğrenildi.

Ballot Time
News Reporter

11 thoughts on “Frankel kızı Paddington’u ziyaret edip Türkiye’ye gelecek!

 1. Mr Araci doing the right thing and investing into median fillies, just like Juddmonte,Coolmore,Godolphin and other successful farms.
  This farms/businesses bet their investments to unproven (the ones yet to be unsuccessful mares) to find the success. This is the game and it should start at the start,not in the middle,but i understand not everyone can do it and this also means not every one will have the highest calibre animals.
  Selection process is long one but not if you take the steps towards it.Araci family deserves to have a successful stallion in euro zone too(either partnership or sole ownership) to help the operations for the next level.

 2. Rec ne anlatiyor acaba? Turkce sitede ingilizce yazarak dusuncelerini ifade etmeye calismak da biraz eziklik gostergesi gibi geldi.Cok hevesliysen ingilizce yazmaya git redditte vs yaz. Neyse Araci ekurisi buyuk oynuyor yine, Turk atciliginin lokomotif haralarindan. Umarim istedikleri sonuclari alirlar.

  1. sizin dediğinizin aynısını demiş, ben olsam hemen değil, 2-3 ay sonra TÜRKİYEYE GETİRİRDİM.

 3. Ortalama bir kısrak ve aygır a adı geçen haralar gibi yatırım yaptığını, doğrusunun bu olduğu ileride Avrupa da bir aygıra ortak veya tek sahip olmasıni temenni ettiğini belirtmiş.iyi yatırım risk alınabilir at parayla alınır kim ne derse desin riske edilebilecek bir miktar bu ekuri için.

 4. Kısrağın kıymetini bilmiyorlar şu kısrak Kaya ekurisinde olacak Türkiye ye getirirler parasını çıkarıncaya kadar koşarlar, ondan sonra cash akçe ye çekerler ortalığın tozunu atarlardı işte kısrak sahibini seçemiyor

 5. Türk atçıları yurtdışında yetiştirdikleri tayları sınırlama olmaksızın ülkemizde koşabilmeli böylelikle daha iyi aygırlardan olan yavruları ülkemizde görebilir aygır alımı yapmadan bu isimlerden faydalanabiliriz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir