Fransa’da Kral ve Kraliçe belli oldu…

Fransa’da 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G1 Emirates Poule D’essai Des Pouliches (Dişi Tay Deneme) ve G1 Emirates Poule D’essai Des Poulains (Erkek Tay Deneme) koşuları, 16 Mayıs 2021 Pazar günü ünlü ParisLongchamp Hipodromunda koşuldu.

1600 Metre çim pistte koşulan 285.700 € birincilik ikramiyeli G1 Emirates Poule D’essai Des Pouliches’i (Dişi Tay Deneme) Abdullah Fahad Ah Al-Attiyah’ın sahibi ve Jean Claude Rouget’in antrenörü olduğu Coeursamba (FR) (3y dd The Wow Signal – Marechale, Anabaa) jokeyi Cristian Demuro ile 1’39”28’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Son 400’den itibaren çok güçlü bir sprint yaparak son 100’de rakiplerine üstünlüğü kabul ettiren Coeursamba’nın arkasında ikinciliği Mother Earth (Zoffany) elde ederken, mücadeleyi Kennella (Kendergant) üçüncü olarak tamamladı.

Coeursamba bu birinciliği ile 8’inci startında 2’inci birinciliğini elde ederken aynı zamanda kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine imza atmış oldu.

1600 Metre çim pistte koşulan 285.700 € birincilik ikramiyeli G1 Emirates Poule D’essai Des Poulains’i (Erkek Tay Deneme) Derrick Smith & Mrs John Magnier & Michael Tabor ortaklığına ait ve Aidan O’Brien tarafından antrene edilen St Mark’s Basilica (3y de Siyouni – Cabaret, Galileo) jokeyi Ioritz Mendizabal ile 1’40”15’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Son Düzlüğe altıncı sırada çıkan safkan 150’de rakiplerine üstünlüğü kabul ettirip birinciliğe uzanırken, ikinciliği Colosseo (Street Boss), üçüncülüğü ise Breizh Eagle (Bow Creek) elde etti..

St Mark’s Basilica bu birinciliği ile 6’ıncı startında 3’üncü birinciliğini elde ederken aynı zamanda kariyerinin ikinci G1 galibiyetine imza attı.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir