Futbolun efsanesi şimdi de yarış pistlerinde zafere koşuyor!

Günümüzde Manchester United’ın Yönetim Kurulu üyesi olan efsane teknik direktör Sir Alex Ferguson, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen The Saudi Cup meetinginde hayatının en mutlu günlerinden birini yaşadı.

Futbolda elde ettiği büyük başarılarla dünya çapında şöhrete sahip olan 82 yaşındaki ünlü futbol adamı, Ged Mason ve Peter Done ile birlikte ortağı olduğu Spirit Dancer‘ın 2 milyon dolarlık Neom Turf Cup’ı kazanması ile adeta havalara uçtu…

Yedi yaşındaki Spirit Dancer (Frankel) jokeyi Oisin Orr ile Luxembourg’un büyük favori olduğu mücadelede çok parlak bir performans sergiledi.

Safkanın aynı zamanda yetiştiricisi de olan Ferguson yarıştan sonra yaptığı açıklamada; “Harikaydı, çok sevindim. Antrenörümüz Richard Fahey devamlı olarak onun sık koşturulamamasına dikkat çekiyordu ve bence bugün bunun karşılığını alıyoruz. Jokeyimiz Oisin de bu sabah atın her geçen gün geliştiğini söylemişti’ dedi.

Geçen ay Grup 1 Jebel Hatta’da dördüncü olan Spirit Dancer’ın bu başarının ardından Dubai’ye geri döneceği tahmin ediliyor.

News Reporter

1 thought on “Futbolun efsanesi şimdi de yarış pistlerinde zafere koşuyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir