G1 Apoletini öldükten üç yıl sonra taktı…

1998 doğumlu olan ve 6 yıl süren yarış kariyerinde 17 yarış kazanırken Açık yarış yarış galibiyeti de elde eden başarılı aygır Balıkhan’ın aygırlık kariyerindeki ilk G1 galibi temsilcisi Marlin (3y kd Balıkhan – Turboşarj, Turbo) oldu.

2020 yılında ölen ve Ova gibi halen aygırlık yapan başarılı bir safkanın da kardeşi olan Balıkhan’ın bugüne dek yarış pistlerinde boy gösteren 89 yavrusundan 60’ı (%67) yarış kazanmayı başardı.

G2 galibi ve G1 ikincisi olup aygırlığa ayrılan Babaismail, G2 galibi ve G1 üçüncüsü Uçarer ve Black Type performans sahibi Dağaşan, Hazbalık, Baba Balıkhan, Dörtnalbeyi ve Beyşehirli gibi safkanlarla adından sıkça bahsettiren aygır, Marlin ile kariyerine G1 galibiyeti de eklemeyi başardı.

Marlin (yarış fotoğrafı) – Balıkhan (tay ve aygırlık fotoğrafı)

 

News Reporter

4 thoughts on “G1 Apoletini öldükten üç yıl sonra taktı…

  1. bu sene grup yarışlarında özellikle de arap atlarında çok düşük profil atların geldiğini görüyoruz. Bu yarışçılığımızın rekabetçi olduğunu göstermiyor bittiğini gösteren bir unsur. Favori atlar adım atacak gücü yok 2 3 yarış sonra yok olup gidiyorlar. Özellikle arap atlarında sınıf at kavramı kaybolmuş durumda.Gidişat hiç iyi değil tabi ki. Hızla çöküşe gidiyoruz.Bu böyle devam edecek.

  2. Yarisciligımız günden güne kötüye eskiden gr3 te sürpriz olurdu simdi gr1 ler handikap yarışı gibi oldu iki koşu koşan cim kosmamis şartlı grup atı gr1 kazaniyor bir sonraki koşu alt grup koşuda kayboluyor örnek fuat aga eskiden araplar c grubu b grubu A grubu diye ayrilirdi yarislar

  3. Arap atlarına ait yarışlar kademeli olarak 10 yıl içinde komple kaldırılmalı, aksi taktirde yarım kanlar nedeni ile kendini tüketen Arap atçılığı yanında İngiliz yarışçılığı da bitecek, zira bahis oynayacak yarışsever kalmayacak.

  4. at yarışında kalite yok kalmamış grup 1 yarış handikap gibi sanırsam yeni jokey kazandı artık yarışlar zorlandı yarış kazanmak zorlaştı eski jokeyler kalmadı atkalitesi düşmüş tabi bu yarışlarada yansıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir