G1 galibi aygırdan ilk birincilik…

G1 Haralar, G2 Mohaç, G2 Karacabey TİM ve G3 N.F.Kısakürek Koşuları galibiyeti bulunan Sakarbaşı (Ayabakan), aygırlık kariyerinin ilk birinciliğini elde etti.

İlk jenerasyon tayları bu sene start almayan başlayan aygırın 22 Nisan 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda start alan 3 yaşlı dişi tayı Tuğçem (Sakarbaşı – Pekşeker, Turbo), 1000 metre sentetik pistte koşulan dişi taylara mahsus maiden mücadeleyi jokeyi Özcan Yıldırım ile 3.5 boy farkla kazandı.

Sakarbaşı’nın bu sene start alması beklenen toplam 58 tayı bulunuyor.

News Reporter

3 thoughts on “G1 galibi aygırdan ilk birincilik…

  1. Karakterli ayağına çabuk taylar verdiğini düşünüyorum,ilk şart 1lerde çok başarılı olabilecek bir aygırken,şanssızlıkar sonucu tayları(adanada savrulmalar ve güçlü gruplara düşmeleri tuğçem ve çağlayan güzel) kazanamadılar,inanıyorum ki başarı grafikleri yükselecek,bekliyelim görelim,aygırlık bahtı açık olsun.

    1. Sultan de Faust, Kaizbert kızlarından farksız benim gözümde, safkan Arap değil daha doğrusu bizim bildiğimiz türden hakiki arap değil böyle olunca da göze batması normal. Sadece yavruları değil yavrularının yavruları da daha çoook göze batar. Pedigri verenlere selam olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir