G1 galibi aygırın kazanan ilk yavrusu BLACKBOY oldu…

G1 Beyoğlu Koşusu başta olmak üzere 6’sı Grup 8 yarış kazanan ve Mountain Cat’in milyoner oğullarından biri olup babası ve onun babası Storm Cat vasıtası ile Northern Dancer oğlu Storm Bird hattına dayanan Abbas Yolcu’nun yarış kazanan ilk tayı Blackboy (2y de Abbas Yolcu – Jabuticaba, Banknote) oldu.

Blackboy (Hasan Altundağ)

20 Temmuz 2022 Çarşamba günü Elazığ’da 1200 metre kum pistte koşulan maiden mücadeleyi aprantisi Hasan Altundağ ile 12 boy önde kazanan Oğuz Yalçın’a ait safkan, şu ana dek 4 tayı start alan babasının finiş çizgisini önde geçen ilk yavrusu olmayı başardı.

İlk jenerasyon tayları bu sene start almaya başlayan Abbas Yolcu’nun şu ana dek start alan taylarının tamamı tabela içerisinde yer bulup ikramiye kazanmayı başardılar.

Abbas YolcuNews Reporter

4 thoughts on “G1 galibi aygırın kazanan ilk yavrusu BLACKBOY oldu…

  1. Bir pedigriye sadece aygırın etki ettiğini söylemek zor GALILEO bile Birçok başarısız yavruya sahiptir.kısrağın da mutlaka etkisi vardır.

  2. sırf kazanma başarısı göstersin die elazığ urfa dbakırda yavruları koşturup koşan kazanma istatistiğini kasıolar. çok ezikçe bence. gelsin istanbul ankarada kazansın öyle kayde değer alırız

  3. Strom Cat in yuruyen hatlari i Mendip Agresivo Haakem yurt disinda IntoM ,Scad daddy.Bakalim M.cat kisrak babasi olarakmi kalacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.