G1 galibi klas safkan Aygırlığa ayrıldı!

Gülerce Ekürisine ait G1 galibi 5 yaşındaki Diliran (Turbo – Dürdane, Özgün) aygırlığa ayrıldı. Safkanın antrenörü Engin Bekiroğulları sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Diliran’ın yarış kariyerini noktaladığını ve 2020 yılından itibaren aygır olarak hizmet vereceğini açıkladı.

3,4 ve 5 yaşlarında toplam 9 kez start alabilen Diliran, sentetik pistte 4 kez koşup 3 kez kazanırken G1 Kanuni Sultan Süleyman, G2 Akbatur ve KV-8 İstanbul Üniversitesi koşularından galibiyetle ayrılıp bu sene koştuğu Kanuni Sultan Süleyman Koşusunda ise ikinci oldu.

Diliran (Akın Sözen)

Kum pistte de sentetik pistte olduğu gibi 4 kez start alıp 3 kez kazanan klas isim, G3 Mehmet Ali Kiper ve G3 Karacaoğlan koşularından galibiyetle ayrılmasını bildi.

Diliran kariyeri boyunca çim pistte 1 kez koştu. Yarış hayatına başladığı Şartlı-1 mücadelede ayağı çim piste ilk ve son kez değen safkan, bu mücadeleyi üçüncü olarak tamamlamıştı.

Yarış hayatını 9 startta 6 birincilik,1 ikincilik ve 1 üçüncülükle kapatan Diliran toplam 1.234.600 TL ikramiye kazandı.

Annesi Saburay’ın kardeşi…

Şampiyon Turbo’nun oğlu olan Diliran, başarılı yarış hayatı boyunca 8 birincilik ve KV-6 galibiyeti elde eden Dürdane’nin oğludur. Sabıka 73’ün şampiyon Özgün’den verdiği klas kısrak 8 yarış kazanıp 39 kez tabela yaparken 347.440 TL ikramiye kazanmıştır.

Kendisi KV galibi olan Dürdane, 1’i G2 olmak üzere 10 Grup yarış ve 1.359.730 TL ikramiye kazanan ve bir süre önce yaşamını yitiren başarılı aygır Saburay (Akyel) başta olmak üzere Serteser (Akyel), Hangün (Thunder Tiki) ve Alkaraca (Berkoş) gibi klas safkanlarla anneden kardeştir.

News Reporter

9 thoughts on “G1 galibi klas safkan Aygırlığa ayrıldı!

 1. benim bir yarissever olarak zoruma giden su ki bazi ozel atlara ne oluyor neden kosmuyor bunun haberini hic alamiyorum ornek pershing basbakanliktan sonra hic kosmadi ne oldu ata bilgiyi de ulasamiyorum cogu yarisseverin de benim gibi oldugunu dusunuyorum ornek izzet aksoyun 3 te 3 yaparak baslayan ve uzak ceken bir ati vardi 2 yasinda bir daha o attan da haber alinamadi illa bunlsri ogrenmek icin at sahibi yazar jokey antroner mi olmak lazim bu diliran da az kostu sakatligi neydi sebebi neydi ogrenemedik daha nice atlar var boyle saymakla bitmez ama bilgi yok

  1. Haklısınız Serdar bey bende çok merak ediyorum akibeti belli olmayan bir çok klas atlar var…İnternet sosyal medyadan araştırıyorum ama bir çok at ile ilgili bilgiye ulaşılamıyor..Yarışsever olarak merak ediyoruz koşamayan yarış hayatı biten veya atın akıbeti ne olduğunu belirten bir site bir kuruluş olması gerekiyor…

   1. aynen oyle yunus bey bizi yarissever olarak gormuyorlarsa bari musteri olarak gorup ona gore davransalar

  2. pershing iyi bir attı bende onu merak ediyorum ne oldu ne bitti niye çektiler bir anda anlamak mümkün değil

   1. Pershinge 3 yaşında başbakanlık ağır gelmiş olmalı, sakatlandı. Uzun süre idmanda kaldı ama sonra aygırlığa çektiler. Uzak yapan dediğiniz Tay Laterna Magica olmalı. Mendip kızı ve pist rekoru kırmıştı. Sene başında kv koşuya kaydı yapıldı ama koşmadı. Bir abimiz tweeterda henüz haraya alınmadığını söylemişti ama sadece duyum, emin değilim.

 2. Pekçok at var bu durumda ya haraya aygır olmaya yada satılık olup satarlar kimide çok sakatsa öldürülür zaten

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir