G1 galibi kısrak evine geri döndü…

G1 Karadeniz, G2 Nene Hatun, A2 Santalin, A2 Avrupa Birliği Başkanlığı, G3 İstanbul ve G3 Özdemir Atman Koşuları galibi klas kısrak Snow Bird (General Quarters) emekliye ayrıldı.

3 Aralık 2021 tarihinde başlayan yarış kariyerini 8 Ekim 2023 tarihinde noktalayan başarılı kısrak, önce Bilen, daha sonra Deryal Ekürilerinde sürdürdüğü yarış yaşamı sonrasında yetiştiricisi Turhan Çakar tarafından geri alınarak Trakya’da Abdülçakar Harasına gönderildi.

Yarış hayatı başarılarla dolu olan Snow Bird, başta G1 olmak üzere kazandığı 6 Grup koşunun yanı sıra 1600 metre çim pistte gerçekleştirdiği 1’33”36’lık derecesi ile ülkemizde bu mesafeyi en hızlı koşan dişi safkan oldu. Snow Bird’ün bu derecesi aynı zamanda 1’33”05 ile Türkiye rekorunu elinde bulunduran Hep Beraber’den sonraki gelmiş geçmiş en iyi ikinci derece olarak kayıtlara geçti.

2 yıl süren başarılı yarış kariyeri sonrası harada yeni aşım sezonuna hazırlanacak olan Snow Bird’ün ilk yılında hangi aygırı ziyaret edeceği henüz netlik kazanmadı.

News Reporter

2 thoughts on “G1 galibi kısrak evine geri döndü…

  1. Bana göre son 10 yılın en iyi atlarindandi, umarım iyi bir anne olur , bu arada h.karatas neden at binmiyor bilgi verebilirmisiniz ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir