G1 galibi safkan aygırlığa ayrıldı…

G1 Cumhuriyet Koşusu başta olmak üzere 6 yıl süren yarış kariyeri boyunca 15’i Grup olmak üzere 21 yarış ve 6.423.593 TL ikramiye kazanan Yeltay (Güntay – Yeldem, Pegasus) aygırlığa ayrıldı.

Safkanın ilgilileri tarafından sosyal medyadan yapılan açıklama ile 2023 yılı aşım sezonunun hemen öncesinde aygırlığa ayrıldığı duyurulan 8 yaşında başarılı safkan, babası Güntay’ın en çok ikramiye kazanan temsilcisi olarak koşu kariyerini tamamladı.

2017-2022 yılları arasında 60 yarış koşan Yeltay, çim pistte 15, kum pistte ise 6 kez finiş çizgisini önde geçti. İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve Kocaeli Hipodromlarında 7 farklı jokey ile 21 kez kazanan safkan, 1400 metrede 7, 1600 metrede ise 6 kez finiş çizgisini önde geçti.

Yeltay (Mehmet Kaya)News Reporter

8 thoughts on “G1 galibi safkan aygırlığa ayrıldı…

  1. TAM BİR BERK TEMSİLCİSİ. HIZ, ÇABUKLUK VE TEMPO. TİGEM KADROSUNDA GÖRMEK İSTEDİĞİMİZ BİR AYGIR ADAYI. JENERASYONUNDA UZUN BOYLU KOŞMASI DA AYRI BİR BAŞARI. GEÇEN YILIN CUMHURİYET KOŞUSU GALİBİ. CUMHURİYET KOŞUSU HAFTASINDA BÖYLE BİR KARAR DA SON DERECE ANLAMLI.
    YELTAY’A AYGIRLIK KARİYERİNDE BAŞARILAR..

    1. Tigem Kaya ekurisinden aldığı aygirlarin hepsi TİGEM de emeklilik yaşıyor hepsi zaten koşarken tüm özelliklerini bitiriyor TİGEM e kesinlikle yaramaz Kaya ekurisi kendileri aygır olarak kullansınlar milletin parası boşa gitmesin

      1. Önyargılı olmamak gerek. Yeltay, 5 yıllık yarış yaşamında 60 yarış koşmuş. Bu da neredeyse yılda 12 yarış yapıyor. Atın çok da yıpratilmadiğıni görüyoruz. Eşkal ve performans olarak da iyi bir Berk temsilcisi olduğu aşikar.

  2. Arap atı orijini analisti yapanlar çok iyi görecektir, Altaha nın başarısını devam ettirecek bir iki aygırdan biri olacaktır. Biri Altıncı His ti onu Tigem fazla vakit geçirmeden aldı aynı şekilde Yeltay ı da alacaktır. Her ikisi de çok başarılı aygır olacaktır.

  3. Yarısı önde kabullenen kisraklar ve kaçak kaizbert kızları ile muhteşem seri atlar cikar gibi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir