G1 galipleri haraya gidiyor…

Türk Yarışçılığının son döneme damgasını vurmuş, G1 apoletli isimlerinden Aegean Finale (Not This Time) ve Go Hero (Torok), ilgililerinin aldıkları kararlar doğrultusunda yarış hayatlarını noktaladılar.

2024 yılı aşım sezonundan itibaren hara kariyerlerine başlayacak olan aygır adaylarından Özdemir Ekürisine ait olan Agean Finale’nin aşım ücretinin ve aşım yerinin önümüzdeki hafta içerisinde açıklanması beklenirken. Go Hero’nun görev yapacağı hara ve aygırın ilk yılındaki aşım ücreti de henüz ilan edilmedi.

News Reporter

15 thoughts on “G1 galipleri haraya gidiyor…

  1. Go Hero geç başladığı yarış hayatına erken bir veda etti kalsa belki rekorları kırabilecekti son zamanlarda ingilizlerde böyle güzel eşkalli koşmayı seven az at izledim. Hara Hayatında babasının tahtına talip olabilecek tek oğlu diyebilirim.

  2. Not This Time ın 2024 çekim fiyatı 150 bin dolar. Arif bey Aegean Finaleyi rekor fiyata satmıştı, bakalım kısrak gönderecek mi ?

  3. Hayırlısı olsun en azından atları sakat sakat koşup kaybetmekten iyidir. İkisinede şans verilmeli aygırlık kariyerlerinde.

  4. Aegean finale şimdiden söyleyeyim Luxor, kaneko neyse daha fazlası bile olabilir. Miler olması, kan hattı, fiziği yaslanmadan haraya gitmesi. Bi görelim falan Yok. Çok iyi bir aygır olacak. Yetiştirici değilim ama bütün veriler bunu gösteriyor.

  5. Go hero babasının pabucunu dama atacak. Setryn gibi bir annenin verdiklerine bakınca kötü bir aygır olması düşünülemez. Yeni bir luxor etkisi bekliyorum.

  6. Bir yetiştirici olarak 60.000₺ üstü aşım ücreti olursa harada kalacak kadar müracaat toplayamazlar ilk yılın hatırına ₺50.000 lira uygundur onun harici riske girer bence

    1. At sahipleri tarafından şans bulmak istiyorlarsa 15 bin den yüksek bedel belirlemezler de 50 üstü çekim alır ikisi de

  7. Go Hero’ya çok yazık oldu. Koşu hayatına yıpranmadan başlamıştı, 7 yaşına kadar çok iddialı giderdi diye düşünüyorum.

  8. Go Hero tam form tutmustu ki hara haberi geldi. Keske 1-2 sene daha izleyebilseydik kendisini. Seri 1.liklere imza atacak guclu bir atti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir