St.Leger’ı kazanan LOGICIAN geçilmezliğini korudu!

İngiltere’de 1000-2000 Guineas, Oaks ve Derby’den sonra sezonun son klasik yarışı olan ve ilki 1776 yılında koşulan St. Leger Stakes’in 244’üncüsü 14 Eylül 2019 Cumartesi günü Doncaster Hipodromu’nda koşuldu. Bu yılki klasik koşuda adını tarihe yazdıran isim Khalid Abdullah’ın sahibi olduğu, John Gosden’in anterene ettiği, jokey Frankie Dettori ile koşuya katılan Logician (Frankel – Scuffle / Daylami) oldu.

Çim pistte yaklaşık 2900 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen klasik koşuya 3 yaşlı 8 tay katıldı. Koşuda ikinciliği Sir Ron Priestley (Australia) elde ederken, Nayef Road (Galileo) üçüncü, Sir Dragonet (Camelot) ise dördüncü oldu.

Logician (Frankie Dettori)

2 yaşlılığında start almayan ve kariyerine 17 Mayıs’ta Newbury’de kazanarak başlayan Logician, G1 St. Leger Stakes ile birlikte 5’inci startında da geçilmezliğini korudu. 3 yaşındaki kır tay, son olarak 21 Ağustos’ta York’ta katıldığı G2 Great Voltigeur Stakes’i kazanma başarısı göstermişti. Jokey Frankie Dettori ise bu galibiyetle 6’ıncı St. Leger zaferine uzanırken, 2019 yılındaki 15’inci G1 galibiyetine imza attı.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir