Büyük kapışma!? LETRUSKA mı? SWISS SKYDIVER mı?

Türkiye Jokey Kulübünün son dönem büyük ses getiren transferlerinden Super Saver ve Daredevil’in kızları Letruska (Super Saver) ve Swiss Skydiver (Daredevil), 28 Ağustos 2021 Cumartesi günü TS ile 23.47’de koşulacak G1 Personal Ensign Stakes’de kapışacaklar.

Saratoga Hipodromunda 1800 metre kum pistte koşulacak ve Türkiye’den de müşterek bahis oynatılacak olan 600.000 $ toplam ikramiyeli mücadeleye tamamı dişi 9 safkan katılacak.
Koşunun büyük favorisi olarak gösterilen Letruska (Super Saver – Magic Appeal, Successful Appeal) son olarak Haziran ayında Churchill Downs pistinde koşulan G2 Fleur de Lis Stakes’i jokeyi Jose Ortiz ile 6 boy farkla kazanmış ve üst üste 3’üncü birinciliğini elde etmişti.

Letruska

Letruska’nın bu koşudaki en büyük rakibi olarak gösterilen Swiss Skydiver (Daredevil – Starship, Warpspeed) ise Mart ayında kazandığı G1 Beholder Mile Stakes’in ardından Nisan ayında Letruska’nın kazandığı G1 Apple Blossom Handicap’ta dördüncü olmuş, bu yarıştan sonra bir süre pistlerden uzak kalan kısrak, yaklaşık 4 ay sonra Knicks Go’nun kazandığı G1 Whitney Stakes’i dördüncü bitirmişti…

Swiss Skydiver

Bakalım G1 Personal Ensign Stakes’de son gülen hangi kısrak olacak? Super Saver’ın kızı Letruska mı? Yoksa Daredevil’in kızı Swiss Skydiver mı?

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir