G2 Azeri Stakes’de Daredevil/Super Saver ikili yaptı!

Türkiye Jokey Kulübü aygırlarından Daredevil ve Super Saver’ın yurt dışındaki temsilcileri 13 Mart 2021 Cumartesi günü önemli bir başarıya imza attılar.

Daredevil’in 4 yaşındaki kızı Swiss Skydiver’ın G1 Beholder Mile’ı kazandığı gün, aygırın 4 yaşındaki bir diğer G1 galibi kızı Shedaresthedevil (Daredevil – Starship Warpspeed, Congrats) de, Oaklawn Park’ta 1700 metre kum pistte koştuğu 350.000 Dolar ikramiyeli G2 Azeri Stakes’i jokeyi Florent Geroux ile kazanmayı bildi.

Kentucky Oaks galibi kısrağın 1’42”57’lik derecesi ile 1.5 boy önde kazandığı mücadelede ikinciliği ise yine TJK aygırlarından Super Saver’ın kızı Letruska (Super Saver – Magic Appeal, Successful Appeal) jokeyi Joel Rosaria ile elde etti.

Shedaresthedevil  (Florent Geroux) ve Letruska (Joel Rosaria)

2 yaşlı olarak geçen yıl Keeneland Kasım Ayı Satışları’ndan 280.000 Dolar bedelle alınan Shedaresthedevil, 13 Haziran 2019 tarihinde katıldığı ilk startında Maiden’a veda etmişti. Geçen yıl G3 Honeybee Stakes’ten birincilikle ayrılan kısrak, henüz ilk jenerasyon tayları pistlerde boy gösteren aygırımız Daredevil’in de ilk Grup koşu galibi temsilcisi olarak kayıtlara geçmişti.

Shedaresthedevil

146.Kentucky Oaks’u rekor dereceyle, Daredevil’in G1 Preakness Stakes ve G1 Alabama Stakes galibi kızı Swiss Skydiver’ın önünde kazanan Shedaresthedevil, bu yılki ilk startı olan G2 Azeri Stakes ile birlikte 12’inci startında 4’üncü Grup koşu galibiyetine ulaşırken, toplam birincilik sayısını 6’ya çıkartıp kariyer kazancını da 1.5 Milyon Dolara yükseltti.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir