G2 mücadeleyi zorlanmadan kazandı!

1 Şubat 2020 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 koşuyu, Ömercan Eroğlu’nun sahibi, Senem Gözel’in yetiştiricisi ve Abdullah Kızılyamaç’ın antrenörü olduğu Fire Of World (3y de Hakeem – Monjal, Royal Abjar), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Fire Of World (Halis Karataş)

6 Safkanın katılımı ile 1400 metre kum pistte koşulan 220.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda önceki sert tempoya uymayarak bekleme yarışı yapan ve son virajı beşinci sırada dönen Fire Of World, 400’den itibaren başladığı sprinti ile son 200’de rakiplerini yakalayıp sonraki metrelerde herhangi bir tehdide maruz kalmadan 1’27”24’lük derecesi ile kolay bir birinciliğe imza attı. Startla birlikte önce kaçan Hasanet’i kovalatan Trilya (Yonaguska) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın bir boyun gerisinde Adana’daki ikinci yarışına çıkan Real Queen (Victory Gallop) üçüncü, onun da 3 boy arkasında Hasanet (Offlee Wild) dördüncü oldu.

17’inci startında 8’inci kez finiş çizgisini önde geçen Fire Of World, kariyerinin 2’inci Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede, Adana kum pistindeki 3’üncü, Halis Karataş ile 5’inci birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.013.705 TL’ye yükseltti.

Fire Of World (Halis Karataş)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir