G3 koşuda Eğilli Ekürisinden Resmigeçit!

20 Şubat 2021 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Koşuyu, Bağnu Eğilli’nin sahibi ve yetiştiricisi, Fatih Emir Akıl’ın ise antrenörü olduğu Dicle Rüzgarı (4y kk Gelibolu – Teznur, Bilgin), jokeyi Ali Kaçmaz ile kazandı.

11 safkanın katıldığı ve ekürisi Zafer Meydanı’nın tempoyu belirlediği mücadelede startla beraber arka grupta beklemeyi tercih eden ve koşunun son 600 metresinde üçüncülüğe girip son virajı da ekürisinin hemen dışında lider dönen Dicle Rüzgarı, son düzlükte yol boyunca başa baş mücadele ettiği erkek ekürisinin önünde bir baş farkla ve 2’16”40’lık derecesiyle birinciliğe uzanan isim olmayı başardı.

Koşuda ikinciliği kazanan kısrağın ekürisi Zafer Meydanı (Uçbeyi) elde ederken, mücadeleden Aşkartay (Hızlıtay) üçüncü, Beratefe (Hızlıtay) dördüncü, İlham Perisi (özgünhan) ise beşinci olarak ayrıldılar.

Dicle Rüzgarı (dışta) ve Zafer Ateşi (içte)

İlkleri başardı…

Yarış yaşamının 16’ıncı startında 7’inci birinciliğini elde ederken 431.423 Lira kazanca ulaşan Dicle Rüzgarı, ilk kez Adana’da koştuğu, ilk kez uzun mesafeye çıktığı ve ilk kez Ali Kaçmaz ile bir araya geldiği koşuda bir ilki daha başarıp kariyerinin ilk Grup zaferine imza attı.

News Reporter

3 thoughts on “G3 koşuda Eğilli Ekürisinden Resmigeçit!

  1. Hiç tutulmayan ve ucuz fiyatlara giden dişi Araplar iyi ellerde koşunca neler yapıyor güzel bir örnek olmuş. Gelibolu dişi tayları özellikle çok başarılı. tabela tamamlayan Hızlıtay’lar güçlü ama yarış karakteri yönünden zayıflar.

  2. Pazar son koşu adana çelik kardeşler.3.ki bahis yapiyorlar.kim birinci olmuş önemli değil para aynı cebe.aynı koşuda. Bindirmiyecen.
    Bunları.. Ganyan bayilerinde.. Bir zamanlar.kayalardi.şimdide bunlar.beddua.alaşımlar..yarış severe.saygı kalmamış..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir