GALILEO KASIRGASI başka yerlere de sıçradı!

14 Eylül 2019 Cumartesi günü Britanya’da ki sınıf yarışlarda Galileo yavruları ve torunlarının ağırlığını ifade ettiğimiz yazının mürekkebi kurumadan, benzer bir şey de Pazar günkü sınıf yarışlarda yaşandı.

Günün en önemli yarışlarından biri olan G1 Comer Group Internatinoal Irish St.Leger Stakes’de ilk üç sırayı Galileo temsilcileri alarak aygırın hanesine büyük bir başarı daha yazdırdılar.

Koşuyu üç yaşlı dişi Search For Song kazanırken, yaşça kendinden büyük baba kardeşleri Kew Gardens ve Southern France‘i geride bıraktı. Irlanda St.Leger’ın üç ve yukarı yaşlılara mahsus olduğunu anımsattıktan sonra, bu klasikte ilk üç sırayı elde eden Galileo taylarının kısrak babalarının sırasıyla; Danehill, Desert King ve Anabaa olduğunu belirtelim. Yani Galileo-Danzig cross!

Curragh hipodromunda düzenlenen bir başka G1 yarışı olan Goffs Vincent O’Brien Stakes’de kazanan Shamardal oğlu Pinatubo olurken, ikinciliği Galileo tayı Armory aldı ki, onun da kısrak babası Danehill Dancer’dır. Yine de iki yaşlılara mahsus bu önemli yarışta kazanan tayın en yakın rakibine 9 boy fark yaptığını da ekleyelim notlarımıza…

Galileo

Curragh Pazar mitinginde iki yaşlılara ait bir diğer G1 yarışı Moyglare Stud Stakes’de kazanan Love olurken, Galileo kızının kısrak babasının Pivotal olduğunu ve de bu yarışın iki yaşlı dişilere mahsus olduğunun ekleyelim notlarımıza.

Longchamp hipodromunda koşulan G1 Qatar Prix Vermeille’de kazanan Sea The Stars yavrusu Star Catcher olurken, ikinci Musis Amica’nın da babası Dawn Approach ve onun babası New Approach vasıtası ile Galileo hattından geldiğini belirtelim. Ayrıca bu koşunun üçüncüsü Linge D’Or’un da kısrak babası Galileo olup, babası da Dansili’dir, yani tam tersi Danzig-Galileo cross!

Longchamp hipodromunda koşulan G2 Qatar Prix Neil’de kazanan Siyouni oğlu Sottass olurken, tayın kısrak babası Galileo’dur. Bu yarışta ikinci olan Mutamakina‘nın da babası Nathaniel, Galileo temsilcisidir. Prix Niel üçüncüsü Mohawk da Galileo yavrusudur.

Longchamp hipodromunda koşulan G2 Qatar Prix Foy de kazanan Galileo oğlu Waldgeist oldu ve annesi Monsun kızıdır. Bu koşunun üçüncüsü Kiseki’nin Japon yetiştirmesi olduğunu ekleyim notlarımıza…

Kısacası Cumartesi özellikle Leopardstown hipodromunda esen Galileo kasırgasının Pazar günü Curragh ve Lonchamp’a sıçradığını ifade etmek mümkün sanırım.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir