GALILEO Kasırgası

Yurt dışı yarış organizasyonlarında 14 Eylül 2019 Cumartesi gününün en önemli yarışlarından bir G1 Qipco Champion Stakes‘di. 2000 metre mesafede ve Leopardstown hipodromunda koşulan yarışı Magical kazanırken, yarışın ilk üç sırasındaki atlarda Coolmore ve doğal olarak Aidan O’Brien etkeni kadar, üçünün de Galileo temsilcisi olması dikkat çekici idi. Koşuda ikinciliği Magic Wand alırken, üçüncü de Anthony Van Dyck oldu. Bahse konu üç Galileo tayının kısrak babaları sırasıyla Pivotal, Dansili ve Exceed and Excel‘dir.

Cumartesi mitinginin diğer sınıf yarışlarından KPMG Champions Juvenile Stakes de 2 yaşlılara mahsus G2 klasında bir koşu idi ve kazanan yine bir Galileo tayı olan Mogul olurken, annesi Shastye’nin de Danehill kızı olması dikkatli gözlerden kaçmadı.

Yukarıda bahsettiğimiz 2 koşu gibi Leopardstown hipodromunda düzenlenen bir başka sınıf koşu da G3 Paddy Power Betting Shop Stakes oldu ve 2400 metrelik bu koşunun kazananı da bir Galileo temsilcisi Norway oldu. Bu yarışın üçüncüsü Blenheim Palace’in de Galileo oğlu oluşu kadar, yarışın ikincisi Buckhurst’ün de Galileo torunu oluşu dikkat çekiciydi.

Galileo

Leopardstown hipodromunda düzenlenen bir başka sınıf koşu olan Listed-Ballylinch Stud Irish Ebg Ingabelle Stakes de kazanan Galileo’nun 2 yaşlı kızı Blissful oldu ki, onun da annesi Danehill kızıdır.

Tam anlamıyla bir Galileo fırtınasının estiği Leopardstown hipodromunda koşulan bir başka G1 yarış olan Coolmore Fastnet Rock Matron Stakes de ikinciliği Galileo kızı Hermosa elde ederken, yarışı kazanan Iridessa‘nın da Galileo torunu olduğunu görmekteyiz.

Günün en önemli yarışlarından biri olan ve Doncaster de koşulan William Hill St.Leger Stakes de ilk üç sırada yine Galileo etkisi vardı. İlk iki sırayı torunları Logician ve Sir Ron Priestly alırken üçüncü Nayef Road da Galieo temsilcisiydi.

G2 Clipper Logistics Boomerang Stakes de kazanan Space Traveller olurken, annesi Sky Crystal’ın da Galileo kızı oluşu dikkat çekici idi.

Kısacası dün Britanya’da ve özellikle Leopardstown hipodromunda tam anlamıyla bir Galileo kasırgasının estiğini söyleyebiliriz.

Galileo

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir