Nurettin Güven’den İstanbul’da 2 Altılı birden; 6.500 TL

1.KOŞU: Çim piste eksik koştuğunu başarısız son yarışı ile bir kez daha ispatlayan İnebolu, bu sınavı için yaptığı 1000/1.07.5 – 400/27 R süper dereceli galobuyla sevdiği piste oldukça ön plana çıkmakta. Koşuyu ön tarafta yüksek tempoya sokacak rakiplerinin bir hayli fazla olması şansını yükselten Duman, sprint mesafesini iyi ayarlaması halinde birinciliğe uzanabilecek bir diğer şanslı safkandır. Sentetik piste şimdiye kadar katıldığı 4 startında da kendisine ilk üçte şans bulan Kurtoba, stilli rakiplere rağmen fazlaca ihmale gelmez. Bursa’da iki yarış gösterilerek açıklarını gideren Vizigot, bu sınavı dahil yakın takibe alınmalı. Yarışın tempolu gidecek olması lehine Erlikhan, sürekli tabela içerisinde yer bulan Hekimoğlu ve dereceli galoplarıyla dikkat çeken Turbodizel sonraki ihtimallerdir.


2.KOŞU: Pist ayırt etmeksizin iştirak ettiği son koşularında üstün bir performans ortaya koymayı başaran Ahen Tay, adeta bütünleştiği binicisi idaresinde yine çok şanslı durumda. İstanbul’da bu sezon mücadele verdiği üç koşusundan da zaferle ayrılmayı başaran Taşkent, aynı titizlikle hazırlandığı bu koşusunda da çok şanslı. Çimdeki bir önceki yarışı bu grup için yeterli görünen Girdabın Oğlu ise sürpriz arayanların ilk tercihi olmalıdır.


3.KOŞU: Pist ve mesafedeki hayatının ilk sınavını usta atlar gibi koşarak 1.21.70’lik derecesiyle gösterişli kazanmayı başaran Dilarasultanım, dişine göre rakipler arasında kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Ankara’daki koşularında adından bahsettirmeyi başaran ve bu kez takı değişikliğine gidip DİLBAĞI takılan Karanura’dan ters bir sonuç gelebilir. Kocaeli ve Bursa kumundaki gayet parlak koşuları ardından şansını bu kez İstanbul’da deneyecek olan Lavistakaya, tecrübesiyle yine birinciliğe uzanabilir. Kabiliyetli bir tay olan Gözeger ve Ankara’dan iddialı getirilen Kaçar Ülfet hata affetmezler.


4.KOŞU: Yine bu tip rakipler arasındaki son 1600 metrelik çim koşusunda, son viraj dönülür dönülmez temposunu bir anda artırdığından dolayı fotoya yakın nefes yönünden olumsuz etkilenerek kendisine yakın aralarla 5.likte şans bulan Cool Breeze, giderdiği açıkları ve 200 metre daha kısalan mesafede biraz daha sabırlı olduğu taktirde ekibinin yüzünü güldürebilir. Grubun formda isimlerinden biri olan Flying Jo ve gördüğü koşusu ardından yaptığı 1000/1.01 – 400/24.3 R galobundaki görünümü muazzam Es Es Warrior koşuda söz sahibi olabilecek diğer şanslı isimlerdir.


5.KOŞU: 61 kiloyla katıldığı son 1500 metre mesafeli sentetik pist sınavında, son metrelere kadar gayet güzel bir mücadele örneği sergileyerek 1.32.21’lik derecesiyle yakın ara 3.lükle ayrılan Steel Hawk’ın çim performansı çok daha parlak. Başarılı aprantisi ve grubun uygunluğu ile favori olmayı hak ediyor. Cuma sabahı yaptığı 600/35.2 – 400/22.8 R sprintindeki kendinden emin görünümüyle oldukça beğenimi toplayan Diamond Brothers, bu görüntüsünü performansına yansıtması halinde rakip tanımayacaktır. Ankara’daki 1400 metrelik çim yarışını 1.23.78 gibi gayet başarılı bir dereceyle kazandıktan sonra getirildiği İstanbul’da mücadele verdiği 1400 metre mesafeli sentetik pist sınavını da 1.25.00’lık derecesiyle zaferle ayrılmayı bilen London Power, aprantisi tarafından iyi idare edildiği takdirde birinciliklerine bir yenisini ekleyebilecek güçtedir. Bu üç safkanın ayrım yapılmaksızın kuponlarda yer verilmesi taraftarıyım.


6.KOŞU: Birbirinden başarılı kum ve sentetik pist koşuları ardından ilk kez bu rakipler arasında çıktığı 1600 metrelik Gr-1 çim yarışında, son 300’de neredeyse en geriden gelerek yaptığı çok kuvvetli ataklarıyla gruba hakim olduğu gibi farkı açarak kazanırken herkesi kendine hayran bırakan Madras, tekrar döndüğü Ankara’da eksiksiz bir hazırlıktan geçerek bir kez daha iddialı getiriliyor. Kantarmasını iyi tanıyan pilotu idaresinde ve çok daha farklı koştuğu uzun mesafede kabiliyetli safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum.


7.KOŞU: Çime çıktıktan sonra mücadele verdiği 4 koşusunda da kendisine tabela içerisinde yer bulmayı başaran Sindel, sprint mesafesini iyi ayarladığı takdirde bu kez şeytanın bacağını kırabilir. 1000/1.01 – 400/23.5 R galobundaki kendinden emin görünümüyle başarılı yarışının bir tesadüf olmadığını bir kez daha kanıtlayan Massava, birinciliğin bir diğer güçlü adayı konumunda. Bir türlü gerçek gücünü performansına yansıtamadığını düşündüğüm Agent Zero, takı değişikliğine gittiği sınavında kendisinden beklenen patlamayı gerçekleştirebilir. 1200’den açılan Ride The Lighting ile 1000’de buluşarak iç piste yaptığı 1000/1.01 – 400/24.7 HR galobunda günün en iyi işlerinden birini çıkaran Tulkas’ın ters bir koşu çıkarabileceğini düşünüyorum. Son çim koşusunda dikkat çekici bir 2.likle ayrılan Uygurum ve gücü nispetinde ters koşabilen Golden Clim hatalardan kendilerine pay çıkarabilirler.


8.KOŞU: Her yarışını bir öncekinden başarılı koşarak eski günlerine dönmeye başladığının izlenimlerini veren Çakalın Kızı, kusursuz idman görünümüyle favorimdir. Yükselen bir form grafiği mevcut Splendid ve daha önce buradaki çoğu rakibini geride bırakmayı başaran General Briella her an devreye girebilirler. Uzun aradan sonra fazla sıkıştırılmayarak bir yarış gösterilen Moonlight Fairy ile pilotunu bulan Hard Of Hüsne zorlu koşuda birinciliği zorlayacaklardır.


9.KOŞU: Güzel bir istirahat dönemi ardından katıldığı 1400 metrelik sentetik pist koşusunu 1.23.17, daha sonra mücadele verdiği 1600 metre mesafeli Gr-1 çim sınavını 1.36.97’lik derecesiyle kazanırken elinde hala sermaye olduğu gözlerden kaçmayan Giz, tartışmasız bu günde favori olmayı sonuna kadar hak ediyor. Hızla istenilen seviyeye ulaşan ve mesafenin uzaması lehine Magnusta’ya bu gün için en az favori kadar şans tanınmalıdır. Trafik sorunu yaşadığı ve oldukça zaman kaybettiği yine bu rakipler arasındaki son koşusunda yeşil ışık yakan Mitros On Fire, sprinter yapısıyla sonuca ulaşabilir. Ankara’daki uzun mesafeli son çim yarışını sonlarda yaptığı güçlü ataklarıyla lehine çevirmeyi başaran Wolka Maria ve formunda önemli derecede gelişmeler olduğunu özellikle belirtmek istediğim Rosso E Bianco geniş kuponlar için düşünülmesi gereken diğer şanslı kısraklardır.


1.ALTILI GANYAN TAHMİNİ:

1A) 7,1 / 4,9,2,3,8

2A) 1,2,3

3A) 4,6,1,2,3

4A) 5,12,6

5A) 8,2,4

6A) 10 MADRAS

Çatı Kupon: 135,00 ₺

1.6’lı ganyan 1.269,20 ₺ vermiştir.


2.ALTILI GANYAN TAHMİNİ:

1A) 5,12,6

2A) 8,2,4

3A) 10 MADRAS

4A) 13,12,1,7,9,11

5A) 3,2,5,6,1

6A) 5,7 / 10,21,15

Çatı Kupon: 270,00 ₺

2.6’lı ganyan 5.234,35 ₺ vermiştir.


Not: Sitemizde yapılan tahminler tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Tahminleri yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir