Gazi Koşusu günü Bakırköy’de hava nasıl olacak?

Uzun yıllardır 3.3 normal olarak ilan edilen çim pistte koşulan Gazi Koşusu, bu sene nasıl bir çim pistte koşulacak büyük merak konusu! 2006 yılında Hızelbeyi’nin 2’27”60 ile kazandığı koşunun pisti ‘3.7 Ağır’ olarak ilan edilmiş olsa da, söz konusu koşunun ağır çim pistte koşulmadığı yarışın derecesinden kolaylıkla anlaşılmakta! Keza 2005 yılında ‘3.4’ ölçümlü pistte kazanan Yavuz Star, 2007 yılında yine ‘3.4’ ölçümlü pistte kazanan Inspector ve 2011 yılına ‘3.5’ ölçümlü çim pistte kazanan Anatoly’nin de normal çim pistte zafere koştuklarını söyleyebiliriz.

Peki, 26 Haziran 2022 Pazar günü koşulacak olan 96.Gazi Koşusu nasıl bir pistte koşulacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Derbinin koşulacağı Veliefendi Hipodromunun bulunduğu Bakırköy ilçesi için yaptığı bu haftaya ait hava tahminlerine göre; Salı, Cuma ve hatta kısmi olarak Perşembe günleri Bakırköy’de yağış var. Bu yağışlı dönem içerisinde, nem oranının % 50’lerin üzerine çıkabileceği tahmin edilmekte… Cumartesi ve Gazi Koşusunun koşulacağı Pazar günleri için ise yağış öngörülmüyor.

Hava durumu tahminlerinin gerçekleşmesi ve Gazi Koşusuna kadar olan 6 günlük süreçte 2 veya 3 günün yağışlı olarak geçmesi halinde 96.Gazi Koşusunun 3.3 ölçümlü normal pistte koşulması mümkün olmayabilir. Ama bunun için Meteoroloji Genel Müdürlüğünün tahminlerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini görmek lazım…News Reporter

1 thought on “Gazi Koşusu günü Bakırköy’de hava nasıl olacak?

  1. Harika, tam da Final Dance’in istediği hava; bir de koşuya tempo verecek ekürisi Maximus Boy’u bitirirse rekor derece ile kazanır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir