Gazi için start veriliyor! Tendürek’in kaydı yapıldı…

3 Yaşlı İngiliz taylarının yaz sezonu öncesi önemli baraj yarışlarından biri olan ve Gazi Koşusuna Populer Demand (2005), Miramis (2009), Divine Heart (2013) ve son olarak Burgas (2021) gibi Gazi Koşusu galibi şampiyon safkanlar gönderen G3 Tendürek Koşusunun kayıtları tamamlandı.

23 Mart 2022 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda koşulacak olan yarışa 4’ü yedek olmak üzere 165 safkanın kaydı yapıldı. Boston Light, Chariot, Çeli Beza, Desert Quiet, El Lord, Komik Komedyen, Madcap, Severus Snape, Son Of The West, Tor Gold, Warrior Lion ve Wolf Seyfo (asil), The Last Unicorn, Touch Of Real, Bpucheron ve Kesrik Ağası (yedek) bu önemli koşuya kayıt yaptırılan safkanlar.

Jokeyi değişen Chariot çim piste çıkıyor…

Tendürek Koşusunun iddialı isimleri arasında yer alan ve kum pistte start aldığı 8 yarışın 6’sını kazanıp diğer 2’sinde ise mücadeleden ikincilikle ayrılan Chariot (Sidneys Candy), kariyerinin ilk çim pist yarışına çıkacak.

Daha önce çim piste hiç ayak basmayan safkan bu önemli koşuya değişen jokeyi Özcan Yıldırım ile katılacak… İlk kez start alacağı pistte ve ilk kez bir araya geleceği jokeyi ile Chariot’un alacağı sonuç, bir anlamda onun 2024 yaz sezonunda koşulacak Klasik ve Grup yarışlardaki şansı için de önemli bir gösterge olacak…

Chariot

G1 galibi kısrağın oğlu ilk ciddi sınavına çıkıyor!

Cumhurbaşkanlığı ve Kısrak Koşuları galibi ve aynı zamanda Gazi Koşusu ikincisi muhteşem kısrak Suzi Gold’un oğlu Tor Gold (Torok), Tendürek Koşusunun performansı en çok merak edilen taylarından biri…

2 yaşlı olarak geçen sene 4 kez start alıp, Ankara’da koştuğu 3 çim yarışın 2’sini kazanan ve Antalya’da Aralık ayında katıldığı sentetik pistteki mücadeleden de ikincilikle ayrılan safkan, 3 ay aradan sonra Adana’da Mart ayında 1800 metre çim pistte start aldığı Şartlı-5 mücadeleyi 5 boy farkla ve kolay bir şekilde kazanarak Tendürek Koşusundaki iddiasını net bir şekilde ortaya koydu.

Tor Gold

Wolf Seyfo, Komik Komedyen ve Severus Snape…

Otoriteler tarafından Tendürek Koşunun şanslı isimleri arasında gösterilen diğer taylardan ön plana çıkanlar; Wolf Seyfo, Komik Komedyen ve Severus Snape…

Wolf Seyfo (Native Khan) üçü geçen sene, ikisi bu sene olmak üzere toplam 5 yarış koştu ve bunların dördünü kazandı. Hem çim pistte, hem de kum pistte koştuğu ikişer yarışı da kazanan safkan, sentetik pistte koştuğu tek yarışta ise dördüncü oldu.

Komik Komedyen (Victory Gallop) ikisi geçen sene, ikisi de bu sene olmak üzere toplam 4 kez start aldı. G2 Nenehatun Koşusu galibi ve G1 Dişi Tay Deneme ikincisi Espresso ve G3 Kocatepe Koşusu galibi Toros Kartalı’nın yanı sıra İrem Su ve Cambaz gibi başarılı safkanlarla anneden kardeş olan Komik Komedyen, çim ve kum pistte birer yarış kazanmayı başardı.

Severus Snape (Torok) 2 yaşında koştuğu 2 yarışı da kazanarak geçen sene geçilmeden kapattı. Bu sene 4 ay aradan sonra Adana’da ilk yarışına çıkan safkan, Tor Gold’un kazandığı bu yarışta üçüncü olurken özellikle son düzlüğü çok iyi koştu. Severus Snape’in annesi Hoppa, G3 Kuzey Kısrıs Türk Cumhuriyeti Koşusu galibi ve G1 Yavuz Sultan Selim Koşusu üçüncüsü My Billionaire’nin kız kardeşidir.

 

 

News Reporter

5 thoughts on “Gazi için start veriliyor! Tendürek’in kaydı yapıldı…

  1. SON BEKLEME YARIŞI GÜZEL TOR GOLD TABİİ Kİ FAVORİ – MÜS.ÇELİK ONU TERCİHLEMİŞ ; CHARIOT ÇİMDE TAM 1 KAPALI KUTU – ANNEDEN ABİSİ KUMCU GİBİ , AMA BABASI ALMANYA ÇİM DERBİ GALİBİ ! – BU YARIŞ BELLİ OLACAK ; BU İKİSİ BEKLENİLEN GİBİ KOŞAMAZSA 3,5,7,13,14,15,16 NO LU ATLAR HARİÇ DİĞERLERİ SÜPRİZ YAPACAK BOYUTTA..

  2. Tor Gold’dan çok umutluyum …Acayip potansiyelli bir at baba Torok anne Suzi Gold daha ne olsun… Hepsinin ayakları düz bassın…

  3. Tor Gold Şampiyon kumaşı var ama Adana çim pistinde böyle bir atım olsa Tendürek koşusu ne kadar kıymetlide olsa o sahayı görünce kesinlikle risk etmezdim. Chariot çimi yadırgamazsa güzel bir mücadele olabilir. Umarım M.Çelik binmez Tor Gold’a son yarışta bu at için daha usta jokey istediği belli oluyor. Hepsinin ayakları düz bassın sağlıklı çıksınlar.

  4. Gazi ilk dört tahminim; Hardold – Comeback is real – Festival Fever – Blue Sunset…. sıralama tamamen eşit….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir