Gazi’ye niyet, Anafartalar’a kısmet…

26 Haziran 2021 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan ve 3 Yaşlı İngiliz taylarına mahsus sezonun tek G1 mücadelesi olan Anafartalar Koşusunu, Necati Demirkol’un sahibi ve yetiştiricisi, Zülfükar Güneli’nin ise antrenörü olduğu Vincitore (3y de Victory Gallop – Elevato, Kaneko) jokeyi Tolga Yıldız ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Cagner (Victory Gallop) elde ederken, mücadeleden Ontario (Kaneko) üçüncü, Sea Breeze (Invincible Son) dördüncü, Chaotic (Azaraks) ise beşinci olarak ayrıldı.

Vincitore (Tolga Yıldız)

İlk G1 zaferi…

2 Yaşlı olarak hiç start almayan ve yarış hayatına bu sene Şubat ayında İstanbul sentetik pistinde dördüncü olduğu Şartlı-1 mücadele ile başlayan Vincitore, kariyerinin 7’inci startında 2’inci birinciliğini elde ederken, Grup kariyerine de G1 galibiyetiyle başlayarak önemli bir başarıya imza attı.

Güçlü kan hattı ile Gazi Koşusunu hedefleyen ve bu nedenle çim pistte üst üste Handikap-15, Kv-7 Büyük Kulüp ve Kv-9 Niyazi Polatyar Koşularını koşarak yeterli handikap puanına ulaşmaya çalışan erkek tay, bu koşularda elde ettiği neticelerle istediği puanı yakalayamayınca Gazi Koşusunda yedek kaldı ve ilk 22 at arasına giremeyeceği anlaşılınca rotasını Anafartalar Koşusuna çevirdi.

Süratli başlayan ve aynı şekilde devam eden Anafartalar Koşusunda ön grupta kendine iyi bir yer edinen ve son düzlüğe de dördüncü sırada çıkan Vincitore, son 200’de ikinciliğe girdi. Son 100’de önündeki tek isim olan Cagner’ı yakalayıp sonlarda farkı yarım boya çıkartarak 2’05”26’lık derecesi ile birinciliğe uzanan safkan, böylelikle kariyerinin bugüne kadar ki en büyük başarısına imza attı.

News Reporter

1 thought on “Gazi’ye niyet, Anafartalar’a kısmet…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir