Geçilmez ikili 14 ay sonra Festival’de buluşuyor!

Uluslararası Yarış Festivali kapsamında 4 Eylül 2021 Cumartesi günü koşulacak G3/D İstanbul Koşusunda start alacak olan G1 Dişi Tay Deneme galibi Luna Lovegood’un Dişilere mahsus bu koşudaki jokeyi belli oldu.

2 yaşında 2 yarış koşup hiç geçilmeyen, 3 yaşında 6 kez start alıp Dişi Tay Deneme klasiği dahil 3 kez kazanan klas kısrağa, 1600 Metre çim pistte gerçekleşecek olan 780.000 TL ikramiyeli uluslararası mücadelede jokey Halis Karataş binecek.

Birlikte hiç geçilmediler…

Karakartal Ekürisine ait olan ve Engin Bekiroğulları tarafından antrene edilen Lunalovegood ile Halis Karataş’ın yolları ilk kez 3 yaşlılığının hemen başında 25 Ocak 2020 tarihinde Adana kum pistinde start aldığı Şartlı-4 mücadele ile başladı. 7.5 boy farkla kazanılan bu yarış ardından 22 Şubat’ta yine Adana’da ve 1400 metre kum pistteki Şartlı-5 koşuda 3 boy farkla birinciliğe uzanan başarılı ikili, sonrasında Ankara’da 3 Haziran’da katıldıkları Kv-7 Ankara Barosu Koşusunu 16 boy, 12 Temmuz’da İstanbul çim pistinde birlikte katıldıkları Dişi Tay Deneme klasiğini ise 5 boy farkla kazandılar…
Dişi Tay Deneme Koşusu sihirbaz lakaplı ünlü jokey ile klas kısrak Luna Lovegood’un birlikte piste çıktıkları son koşu oldu. Klasik koşu sonrasında bir süre geriye alınan Luna Lovegood, Ekim ayında yeniden pistlere döndükten bugüne dek geçen 14 aylık süre içerisinde 6 kez start almasına rağmen Halis Karataş ile hiçbir araya gelmedi. Bu süre içerisinde 2 kez Ahmet Ç:elik, 4 kez de Sadettin Boyraz ile start alan kısrak, katıldığı 6 mücadelede 1 birincilik, 3 kez de üçüncülük elde etti.

Başarılı ikili bakalım 14 ay sonra çıkacaklar uluslararası mücadelede nasıl bir performans sergileyecekler?

News Reporter

1 thought on “Geçilmez ikili 14 ay sonra Festival’de buluşuyor!

  1. Luna bir alt grupta koşarsa eski günlerine geri döner. Benim gözümde Chery Chery lady’ye eşdeğer bir attır. Onun yol haritasını izlemeli. G1 g2 koşma ısrarı yanlış. KV yarış koşmali yada maks g3 fazlası ata zarar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir