GEDİKOĞLU Ekürisinden bir transfer daha…

Sektöre önemli yatırımlar yapan ve gerek yarışçılık, gerekse yetiştiricilik alanında yaptığı sansasyonel alımlarla dikkatleri üzerine çeken Gedikoğlu Ekürisi, daha önce Sea Breeze, Reach Of Victory, Aslansoylu, The Last Chance Lady, Grand Treasure, Ask The Legend, Mont Ventoux, Brave Air, Asi Muhafız ve Ice Breeze gibi safkanları satın aldığı Kurtel Ekürisi ile olan iş birliğini devam ettirerek yeni bir transfere daha imza attı.

Emrah Tanıl Kuru

Kurtel Ekürisinin satış sorumlusu Emrah Tanıl Kuru sitemize yaptığı paylaşımda; Büyük çoğunluğu Kısa Vade olmak üzere kariyerinde 11 birincilik bulunan ve 15 Ocak 2023 Pazar günü İzmir’de koşulan Kv-6 mücadelede jokeyi Halis Karataş ile üçüncü olan 7 yaşındaki Turbo temsilcisi Ildırlı (Turbo) isimli safkanın Gedikoğlu Ekürisine satıldığını açıkladı.

Kuru bu arada Gedikoğlu Ekürisinde bulunan 4 yaşlı Keen Ice temsilcisi Ice Breeze’nin  ise Kurtel Ekürisinin Aygır kadrosuna dahil edildiğini duyurdu.News Reporter

9 thoughts on “GEDİKOĞLU Ekürisinden bir transfer daha…

  1. Ice Breeze’in aygır yapılması kağıt üzerinde doğru bir karar gibi. Dede Curlin, anne anne efsane Smarty Jones’un annesi. Yavrularını şimdiden merak ediyorum..

    1. bu ülkede yeteri kadar ilgi görmez maalesef daha önce galileo oğlu görmedi sea the stars oğlu görmedi çim pist koşularımız için olabilecek en iyi aygırlardan biri olabilecek kittens joy oğlu bile ilgi görmedi… ancak iki yavrusu olur kurtellerde ve çok başarılı olursa çok şey bilen atçılarımız bi şekilde döner yüzünü…

  2. ICE BREEZE’NİN AYGIR YAPILMASI NASIL DOĞRU 1 KARAR ANLAMADIM !!- ATIN 12 YARIŞINDA 1 TANE 14 HANDİKAP BİRİNCİLİĞİ 2 TANE 4. LÜĞÜ VE 9 TANE TABELA DIŞI YARIŞI VAR !! – HER İYİ KAN AKRABALIĞI VEYA KARDEŞLİĞİ OLANDAN İYİ 1 YARIŞ ATI VEYA AYGIR OLMUYOR !! – EAGLE EYED DÜNYANIN EN İYİ AYGIRLARINDAN BİRİ OLAN DANEHILL’İN ÖZ KARDEŞİ AMA AYGIRLIK KARİYERİ ORTADA ! ; 2. ÖRNEK ŞAMPİYON YAVUZHAN’IN ÖZ KARDEŞİ EĞRİCE’NİN KAYA EKÜRİSİNDE 29 YARIŞ SÜREN YARIŞ YAŞAMINDA SADECE 4 ATIN KATILDIĞI 1 YARIŞTA ÇOK KÖTÜ 1 DERECE İLE BURUN İLE YARIŞ KAZANABİLMİŞ AYGIRLIK HAYATI DA AYNI DOĞRULTUDA KÖTÜ BİTMİŞTİR- YANİ MAİDEN VEYA 14 HANDİKAP YARIŞ KAZANABİLMİŞ AYGIRCIKLARA KISRAK YOLLAYAN KUMARBAZ AT SAHİPLERİNE ŞİMDİDEN BOL KAZANÇLAR DİLEYELİM USULDEN !!

    1. egrice boynundan sakat dı taylıgında ve bu sebeb den elit tay satışlarında degıl normal satışlarda veyavuzhan ın kardeşine göre komik bir rakamla satıltı remazan kaya zaten aygırlık için aldı ama cok at vasat kısraklar vs sebeblerden aygırlık dada verimli olamadı

  3. Ice Breeze Keeneland satışlarından 15 bin dolara alınmış. ABD için çok düşük bir bedel. Yukarıda da bahsedilmiş, doğan tayın yarışları vasatın çok altında. Bence burada bir takas tapıldı. Ildırlı verilip, bu at alındı. Atın 2.annesi şampiyon Smarty Jones u verdiği için, Arif bey elindeki devasa kısrak havuzundan, uygun eşleşmeleri bulup, 2-3 çekim yapmak istiyor olabilir. Buradan da kısrak elde etmek istiyor olabilir. Yoksa kimse bu ata, aygırlık için müracaat filan etmez.

  4. Uygun kısrak istihorsa yumurta 🥚 kapıya dayanıncami .Babalarını geçtim Found& kızı,adı aklıma gelmedi şimdi Frankel yavrusu aygırın annesi 4 gr 1 kazanmış aygırlar geliyor.Bir tane kısrak çekmiyor.Toroka nasıl çekti hayret..Ice ice baby. Bazı aygirlarini gözden çıkartması lazım.Basarili olur beni yanıltır inşallah.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir