Genç jokey 10 gün ceza aldı!

İstanbul’da 2 Mayıs 2021 Pazar günü Kuzey Kafkasyalı ve Yollaraz ile 2 güzel yarış kazanan genç ve başarılı jokeylerden Hışman Çizik’e, günün üçüncü koşusunda bindiği ve ikinci olduğu Evilina (Baba Mevlüt) isimli safkanla usulsüz kulvar değiştirerek rakiplerine faul yaptığı gerekçesi ile İstanbul Komiserler Kurulu tarafından 10 gün ceza verildi. Çizik 3-12 Mayıs tarihleri arasında at binemeyecek!

News Reporter

9 thoughts on “Genç jokey 10 gün ceza aldı!

  1. komiserler kuruluna helal olsun re’sen incelediği için… peki ama kırbacı sadece atları dövmek için kullananlara da çaksanız cezayı atların üzerinde hoplaya zıplaya binenler de cezayı verseniz… jokey arkadaşlarının hayatını hiçe sayarak at gösterenlere de çakın cezayı… yapabilir misiniz sayın komiserler kurulu sanmıyorum benimki hayalcilik

  2. Gerçekten de bu denli gözü kararmış bir şekilde at binmek hem kendisi için hem diğer jokey ve atlar için çok tehlikeli.
    Komiserleri takdir ediyorum. Ayrıca artık protestonun kalması lazım. Faul varsa hakemler değerlendirmeyi yapıp derece tayini yapmalıdır…

  3. Neyseki bagımsız ve adil davranan kurumlarımızında olma olasılığının olabileceğini belli eden bir karar. Ayrica genç sıfatı icin ister istemez sizinle hemfikirim ve fakat başarılı yakiştırmanızı anlamsız buluyorum.

  4. Eski jokeyler bunlardan 10 kat iyiydi bu jokeyler yüzünden yarış seyredesimiz gelmiyor bu yenilerin yüzünden altılıyı bıraktım. Üç jokey oturur kalkar bir tanesi yamuk çalışır bir tanesi çok at döver yani kısacası iş çığrından çıkmış

  5. Sabırlı’nın tam kardeşi TIGHT END neden değer görmüyor?..Sabırlı’nın ve Yıldırımbey’in yokluğunda önemli bir alternatif olabilir mi?.

  6. Kardeşim daha ikinci yarisini kosan taylarin yarışında yarisi değiştirecek kadar faul yapiyor bu kacinci ya 10 gun ne ya verin suna 10 ay ceza kurtulsun milletde atlarda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir