Genç jokey Türkiye’den ayrılıyor, istikamet Güney Kore…

2015’de ‘Yılın Aprantisi’ seçilen ve kariyeri boyunca 600’e yakın yarış kazanan jokey Furkan Yüksel, kariyerine yurtdışında devam etme kararı aldı.

Son iki yıldır istediği şansları bulamayan 27 yaşındaki genç jokey, bir süredir görüştüğü Korea Racing Authority ile mutabakata vardı ve kendi kariyer planlamasında arzu ettiği ‘yurtdışında at binme’ fırsatını değerlendirmek üzere dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan Seul’e gitme kararı aldı.

Seul Hipodromu

Yaklaşık 4 ay öncesinden başlayan görüşmeler neticesinde 4 Temmuz 2023 Salı günü Güney Kore’ye gidecek olan Yüksel, sitemize yaptığı açıklamada ‘Hep hayalim olan bir şeyi gerçekleştirmek için zor bir karar verdim. Kore Yarış Otoritesinin yaklaşımı ve çalışma şartlarının uygunluğu bu kararı vermemde önemli etkenlerden biri oldu. Yeni bir başlangıç yapacağım ve umuyorum ki kendimi ve ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim.” dedi.

News Reporter

2 thoughts on “Genç jokey Türkiye’den ayrılıyor, istikamet Güney Kore…

  1. İllüzyon ile müthiş bir yarış kazanmıştı, bence atın hayatındaki en rahat galibiyetti, o koşudan sonra bile attan indirip başkasını bindirdiler(Bu arada at sahibi tercihidir, elbette saygı duymak lazım)Bu yüzden küsmesi normal…Şu sahada ne hak etmeyen adamlar ne şanslar buluyor…Hakkında hayırlısı olur inşallah…

    1. Bende size sonuna kadar katiliyorum.at uzerinde durusu ve binis tarzi son derece mükemmel.ama burası türkiye.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir