Genç Jokeyden büyük başarı…

Tarsus doğumlu ama aslen Diyarbakırlı olan 20 yaşındaki Vedat Abiş, Türk yarışçılığının son yıllarda yetiştirdiği en iyi jokeylerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezinin 34’üncü dönemini birincilikle bitiren ve 2019 yılında profesyonel olarak at binmeye başlayan Abiş, sezon boyu devam eden formunu Ağustos ayında zirveye çıkartmış durumda…

Öyle ki; genç jokey son üç hafta içerisinde beş G1 yarış kazanarak tarihte eşi görülmemiş bir başarıya imza attı. 23 Temmuz’da Canko ile Niğbolu, aynı gün Burgas ile Avrasya, 30 Temmuz’da Zincir Koparan ile Çanakkale Zaferi, 12 Ağustos’ta Chaika ile Karadeniz ve son olarak 13 Ağustos’ta Burgas ile Fatih Sultan Mehmet Koşularını kazanan başarılı jokey, bu performansı ile bugüne dek yılın en çok G1 kazanan jokeyi unvanını da eline geçirdi.

Toplamda 600’e yakın yarış kazanan, bu sene an itibariyle 151 birinciliği bulunan Vedat Abiş, Jokey Sıralamasında da ikinci sırada yer alıyor.

News Reporter

5 thoughts on “Genç Jokeyden büyük başarı…

  1. Terbiyesiz bir meslek icra ediyorlar at sahibi olarak söylüyorum,işlerine gelmedi mi üzerine telefon kapatıyorlar,at sahiplerini mal olarak görüp 50 kiloluklarıyla eline düşürüp oyuncak gibi oynuyorlar,okuyan varsa dürüstlüğe ve samimiyete çağırıyorum jokeyleri herseyden önce ahlak ve vicdan,dürüstleri tenzi ederek

  2. Ahlak ve Adalet Türkiye nin neresinde var ki ? Yarış pistlerinde Olsun.At yarışları en büyük Kumar oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir