Genç yetenekten ilk G1 zaferi…

Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezinden 2019 yılında mezun olan ve bugün dek ortaya koyduğu performansla Türk Jokeyliğinin gelecekteki yıldızlarından biri olduğunu ispatlayan Görkem Özçelik, 27 Mayıs 2023 Cumartesi günü Ankara’da koşulan Tarım ve Orman Bakanlığı Koşusunda kariyerinin en önemli başarısını elde etti.

2021 yılında 113, ilk kez Gazi Koşusunda at bindiği 2022 yılında 136 yarış kazanan ve bu senede şu ana kadar 50 birincilik elde eden 20 yaşındaki genç yetenek, Arap atçılığının en önemli koşularından biri olan mücadeleyi Fuat Aga ile harika bir performans sergileyerek kazanırken, kariyerinin de ilk G1 zaferine imza atmış oldu.

Fuat Aga (Görkem Özçelik)

 

News Reporter

9 thoughts on “Genç yetenekten ilk G1 zaferi…

 1. Yaklaşık 30 Yıldır At Yarışlarını Takip Eden Bir Yarışsever Olarak Grup1 yarışlarda bu kadar büyük sürprizleri hiç hatırlamıyorum. Önce Derya Ateşi Kazandı 38 ganyan Şimdi Fuat Aga 52 ganyan. At iyi ve uzuncu sentetik te güzel yarışlarını izledik ama bu seviyede gerçekten Süpriz değil Atom Bombası. Yetkililerini ve Görkemi tebrik etmek gerekir.

 2. Bu kadar kalitesiz bu kadar sönük grup 1 yarış mı olur?Bu atı bir önceki yarışta uzak geçen kaizbert yavrusu aynı gün koşulan kıytırık bir yarışta tabela yapamadı.Baştan aşağı, sağdan sola kalitesizlik kokuyor

 3. Helal olsun, ayrıca da Ayhan kurşun a foto dan sonra elini uzatıyor ama Ayhan oralı olmuyor bence büyük saygısızlık en azından elini uzatabilirdi. Görkem e daha çok şans tanınsa bence birçok jokeyden daha başarılı olur, başarıya aç olması ve ayrıca da genç ve dinç olması en önemli faktör, son 200 de ayhanın atı itecek gücü kalmamıştı ayhanın yerinde genç başka bir jokey olsa kazanma şansı daha fazlaydı.

 4. Arkadaşlar bende simdi tekrar izledim ve doğru söylüyorsunuz ayhan kurşun tebrik etmiş ben ilk elini uzattigi poziyonu izleyip yorum yapmisim ,devaminda ayhan tebrik ediyorum ,ben o kısmı izlemeden yorum yaptım hoş olmamiş günahını almışım ayhanın ,uyarilariniz icin tesekkürler 🤲👍

 5. Öncelikle görkem özçeliği ve Fuat agayı sahiplerini teprik ediyorum güzel bir mücadele oldu…. Ama nedense bu tip yarış kazanan atlar sonraki yarışlarında tabela bile yapamıyorlar derya ateşi agf taplosunda üçüncü sıradaydı ne hikmetse spiker adını bile anmadı hemde üzerinde karataş olduğu halde… demem oki yarış severe bu sonuçlar inandırıcı gelmiyor…denize gülhatmi gibi atlar her zaman yerini koruyacak potansiyeldeki atlar daha nice yarışlar kazanacaklar ama Fuat ağa derya ateşi ne yapar yapmaz bilinmez… Sonuç olarak hakkıylamı kazandı yoksa oyunmu bilinmez…

 6. Görkem’i tebrik ederim.
  Gözden kaçırdık. Tek yarış için gitmiş Ankaraya.
  Eklerdik kupona yoksa.

 7. Valla ben binicilerden gelecek vadeden burak bektaş ve eray çizik derim çünkü cocuklar vasat atlari bile canla basla suruyolar ikisinide tebrik etmemek elde degil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir