GENERAL BRIELLA kumda bir başka…

3 Ağustos 2023 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1500 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz atlarına mahsus A3 Prof. Selahattin Batu koşusunu, Mert Ali Karabulut’un sahibi olduğu, Berdan Yerlikaya tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Erdal Akyavuz’un yaptığı General Briella (3y kd General Quarters – Smart Angel, Fast Company) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Prenses Sylvester (Mr.Owen) elde ederken, Speedy Eda (Dutyfree) üçüncü, Mind And Life (Captain Rio) dördüncü, Diomedea (Temelhan) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kum pistte sekizinci Grup galibiyeti…  

Gazi koşusu sonrası ilk yarışına çıkan klas tay General Briella, bu kez sevdiği kum pistte bütünleştiği jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde koşuda ön grup arkasında yerini alarak takip etti ve düzlükten sonra dıştan yaptığı ataklarla liderliği alıp sonlarda farkı açarak kolay bir galibiyet elde ederken, hem Derbiden sonra iyi dönen safkanlardan biri, hem de  kum pistteki grup galibiyetlerine bir yenisini eklemiş oldu. 

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte atak yapan Prenses Sylvester liderliği alırken ikinciliğe Speedy Eda girdi. Daha sonra General Briella ve Levander sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Prenses Sylvester liderliğini korurken yine ikincilikte Speedy Eda arkalarında General Briella daha sonra Levander ve Mind And Life şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Prenses Sylvester az farkla Speedy Eda’nın önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Prenses Sylvester ve Speedy Eda mücadelesine dışlarından General Briella da katıldı. 200’de dıştan gelen General Briella rakiplerine hakim olup, sonlarda farkı açarak 7 boy farkla ve 1’33”96 bitiriş derecesi ile kazanmayı başardı.

News Reporter

1 thought on “GENERAL BRIELLA kumda bir başka…

  1. Kumdaki 14 yarışın 11’ini kazanmış diğer üçünde de tabela yapmış.
    Bu müthiş bir başarı, hatta çimde de ezilmemiş gazi dışında yine birincilik ve tabela yapmış.
    Son yarışında da yedi boy fark atmış, açıkça kumun kralıyım demiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir