GENERAL BRIELLA seriye devam ediyor…

07 Ocak 2023 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 koşuyu, Mert Ali Karabulut’un sahibi olduğu, Berdan Yerlikaya tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Yavuz Kılınç’ın yaptığı General Briella (3y kd General Quarters – Smart Angel, Fast Company) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Altınsima (Kırdemirkır) elde ederken, Nirvana (Graystorm) üçüncü, Repair Man (Smart Robin) dördüncü, Donatella (Marcavelly) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ikinci Grup galibiyeti…

Arka arkaya kazandığı iki koşu sonrası yine çok iyi durumda bu yarışa gelen General Briella, iyi uyum sağladığı jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde koşuyu orta grupta takip edip, düzlükten sonra orta kulvardan yaptığı sprintle liderliği aldı ve sonlarda dışından gelen rakibine direnerek yeni yıldaki ikinci galibiyetini elde etmiş oldu.

Toplu bir çıkışla Repair Man liderliği aldı. İkincilikte Ghost Cat daha sonra Donatella ve General Briella sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Repair Man liderliğini korurken yine ikincilikte Ghost Cat arkalarında Donatella ve General Briella şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Repair Man halen lider, ikincilik mücadelesi Ghost Cat ve dışına gelen General Briella şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de General Briella liderliği alırken gerilerden Altınsima ve Nirvana’nın atakları görüldü. 200’den sonra Altınsima’nın atakları sıklaştı. Son metrelerde fark azalsa da General Briella boyun farkı ve 1’27”60’lık bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

General Briella (Mehmet Akyavuz)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir