GENERAL BRIELLA’dan 4*4’lük Performans…

8 Eylül 2022 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz Dişi taylarına mahsus A2 Şerife Bacı koşusunu, Mert Ali Karabulut’un sahibi olduğu, Berdan Yerlikaya tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Yavuz Kılınç’ın yaptığı General Briella (2y kd General Quarters – Smart Angel, Fast Company) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini My Pretty Girl (Kafkaslı) elde ederken, Lion Of Runner (Lion Heart) üçüncü, Hedefim Sensin (Native Khan) dördüncü, Karsambaç (Perfect Storm) beşinci olarak pistten ayrıldı.

General Briella (Mehmet Akyavuz)

Geçilmezliğini korudu…

Bursa’da kazandığı A3 mücadele sonrası tekrar döndüğü Ankara pistinde bir kez daha başarılı bir performansa imza atıp çıtayı G2 seviyesine çıkartan General Briella, bu galibiyeti ile hem ikinci grup zaferini elde etti, hem de dördüncü koşusundan da birincilikle ayrılarak geçilmezliğini korumuş oldu.

Periliçem’in 2,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Lion Of Runner liderliği aldı. İkinciliğe My Pretty Girl girerken daha sonra General Briella ve Karsambaç sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Lion Of Runner liderliğini korurken ikinciliğe General Briella girdi hemen dışında Karsambaç daha sonra My Pretty Girl şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Lion Of Runner az farkla liderliğini korurken içinden My Pretty Girl’ün dışından General Briella’nın atakları görüldü. 200’den sonra dışardan gelen General Briella liderliği alırken en içten My Pretty Girl atak yaptı. Sonlarda farkı 1,5 boya çıkaran General Briella 1’28″73 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir