GENERAL BRIELLA’dan Grup Galibiyeti…

22 Ağustos 2022 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1300 metre kum pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 koşuyu, Mert Ali Karabulut’un sahibi olduğu, Berdan Yerlikaya tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Yavuz Kılınç’ın yaptığı General Briella (2y kd General Quarters – Smart Angel, Fast Company) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Rock Solid (Toccet) elde ederken, Micheal (Hemsworth) üçüncü, Öfkeli Çocuk (Lion Heart) dördüncü, Breeze Hill (English Channel) beşinci olarak koşuyu tamamladı.

Geçilmezliğini korudu…

Yarış hayatına Ankara’da Şartlı-1 galibiyeti ile başlayıp yaklaşık 3 ay sonra yine Ankara’da koştuğu Şartlı-3 mücadeleyi de kolay kazanarak 2’de 2 yapan General Briella, ilk kez geldiği Bursa Osmangazi Hipodromunda koştuğu üçüncü yarışında son düzlükte rakiplerinin önündeyken saparak jokeyini düşüren Mirbey’in yaşadığı şanssızlıktan da kısmen faydalanarak bir kez daha finiş çizgisini önde geçti ve 3’te 3 yaparak geçilmezliğini korumuş oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte atak yapan Mirbey liderliği aldı. İkinciliğe Micheal girerken daha sonra General Briella ve Rock Solid sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Mirbey ve Micheal arasındaki liderlik mücadelesi sürerken 5-6 boy gerilerinde General Briella ve Rock Solid ikilisi şeklinde 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de rakibinden kurtulan Mirbey 3-4 boy farklı bir liderlik elde ederken gerilerden General Briella ve Rock Solid ikilisinin atakları görüldü. Tam 200 geçilirken Mirbey bir anda dışa doğru hamle yapıp jokeyini üzerinden düşürdü. General Briella ikincilikteki Rock Solid’in 4 boy önünde ve 1’21″73 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

General Briella (Mehmet Akyavuz)News Reporter

1 thought on “GENERAL BRIELLA’dan Grup Galibiyeti…

  1. BREEZE HILL ,bu atın bu yarışta ne işi var bilen söylesin
    iyice şaşırmış bu eküri,her ithal ettiklerinden Baaeded
    çıkacak sanıyorlar herhalde,Bugunde Sarnıçbeyi balon oldu
    fotokızını tek atmıştım,Kocakaya bu aralar maşallah
    süper gidiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir