GENERAL BRIELLA’dan seriye devam…

11 Kasım 2022 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1800 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 koşuyu, Mert Ali Karabulut’un sahibi olduğu, Berdan Yerlikaya tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Yavuz Kılınç’ın yaptığı General Briella (2y kd General Quarters – Smart Angel, Fast Company) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Prince Of Dancer (Tapwrit) elde ederken, Mirbey (Captain Rio) üçüncü, Rock Solid (Toccet) dördüncü, My Pretty Girl (Kafkaslı) beşinci olarak koşuyu tamamladı.

Kumda 6’da 6 yaptı…

Ankara’da kazandığı A3 Prof. Selahattin Batu koşusu galibiyeti sonrası bu yarışa yine çok iyi durumda gelen General Briella, uyum sağladığı jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde önde giden rakibinin arkasında yer tutup düzlükten sonra yapmış olduğu etkili sprint ile kazanırken kum pistteki geçilmezliğini sürdürdü.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Mirbey liderliği aldı. İkinciliğe General Briella girerken daha sonra My Pretty Girl ve Surprise Storm sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Mirbey liderliğini korurken yine ikincilikte General Briella arkalarında My Pretty Girl ve Surprise Storm şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Mirbey yine lider, General Briella yine takipte daha sonra My Pretty Girl olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Mirbey liderliğini korurken General Briella’nın ve gerilerden Prince Of Dancer’in atakları görüldü. 200’de kuvvetli gelen General Briella koşunun liderliğini alıp sonlarda ikinciliğe giren Prince Of Dancer’in 2 boy önünde ve 1’27″55 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

General Briella (Mehmet Akyavuz)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir