“Gerçek Kraliçe” 2’de 2 yaptı!

TJK Başkanlarından merhum Kemal Sahir Kurutluoğlu anısına 6 Ekim 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 koşuyu, Ayşegül Kurtel’in sahibi ve yetiştiricisi, Cuma Demir’in ise antrenörü olduğu Real Queen (2y dd Victory Gallop – Invincible Girl, Mountain Cat), jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

5 Safkanın katılımı ile 1400 metre sentetik pistte koşulan 152.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda beklemeyi tercih eden ve son düzlüğün özellikle ikinci yarısından sonra etkili ve düzgün bir sprint yapan Real Queen, 1’24”49’luk derecesi ile 1.5 boy önde ile birinciliğe uzanan isim oldu. Sentetik pistte üst üste 2 yarış kazanarak bu koşuya gelen Opus Magnum (Kaneko) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, 1 boy geride koşuya tempo veren Vahşi Kız (El Corredor) üçüncü, onun da 8 boy arkasında Winner Man (Win River Win) dördüncü oldu.

Real Queen (Akın Sözen)

2’inci startında 2’inci kez finiş çizgisini önde geçerek namağlup unvanını koruyan Real Queen, kariyerinin henüz ikinci startında G3 galibiyetine imza atmayı başarırken, aynı zamanda kum pistten sonra sentetik pistte de iyi koşabildiğini ispatlamış oldu.

Sahir Kurutluoğlu Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir