Nurettin Güven’den 70 liraya İstanbul Altılısı…

1.AYAK: Beklentileri veremediği ilk yarışını gücüne ölçü almadığım Rock Kingdom, son kez Ferhan ile birlikte yaptığı 1000/1.00.2 – 400/25 HÇ galobunda oldukça beğenimi topladı. Pazartesi günkü düzlük sprintinde de göz dolduran safkana başta şans vermekteyim. Gayet başarılı ilk koşusu ardından kısa bir süre dinlendirilen Danielas Son, tekrar hız verdiği çalışmalarındaki keyifli görünümüyle üst sıraları zorlayacaktır. Kondisyon açığını hızla gideren I Wana Leave ile koştukça üzerine koymaya başlayan Lucky Boy gözden uzak tutulmamalı. Ekürisi Helios ile birlikte yaptığı dereceli son galobunda yeşil ışık yakan Milvus, bu görüntüsünü performansına yansıtması halinde rakip tanımayacaktır. Yeterli bir hazırlık döneminden geçen El Profesor ve sürekli aşama kaydeden Baba Sergen sürpriz uğraşı vereceklerdir.


2.AYAK: Mesafe ayırt etmeksizin şimdiye kadar sentetik piste mücadele verdiği 3 startında da ikinciliklerle ayrılan Rubin Royal, muhafaza ettiği mükemmel durumu ve ısrarlı binicisiyle bu kez şeytanın bacağını kırmaya çalışacaktır. 1000/1.10.7 – 400/27.2 R galobunda pırıl pırıl bir görünüm içerisindeki Esennur ile gününde olduğu zaman çok farklı sonuçlarla ayrılabilen Tanırkız favorinin en yakın takipçileridir. Son metrelere kadar kıyasıya bir mücadele giriştiği son 1200’lük yarışını 1.21.03 gibi gayet parlak bir dereceyle kazanmayı bilen Defneyaprağı, inatçı karakteriyle hatalardan en iyi şekilde istifade edecektir.


3.AYAK: Bir süre aradan sonra katıldığı ilk 1300 metre mesafeli sentetik pist koşusunda, yarışı önlere yakın takip eden Sancar, düzlükten sonra artırdığı ataklarıyla aldığı liderliği fotoya kadar koruyarak 1.26.15’lik derecesiyle kazanmayı bildi. 1200/1.21.8 – 1000/1.07.3 – 400/26.3 HR süper dereceli galobuyla formundaki artışın hala devam ettiğini bir kez daha kanıtlayan safkanın kendisi kadar iyi durumdaki ekürisi Kudretim ile birlikte koşuya bir kez daha ağırlığını koyacağına inandığım ismi birinciliğin en güçlü adayı olarak görmekteyim. Pazartesi günkü 800/55 – 400/27.9 R galobunda geçen haftalara oranla çok farklılaştığını bir kez daha belli eden Yükselabi’nin bu sınavı dahil yakın takibe alınmasında yarar görüyorum. Formunu sürekli geliştirmeye başlayan Hüruçan ve bir süre dinlendirilen Aynalıçarşı her an devreye girebilecek yetenekteler. Zaman zaman ters koşabilen Anılabi ile Ankara’dan iddialı getirilen Bozkara sürpriz arayanların ilk tercih etmesi gereken isimler olmalıdır.


4.AYAK: Yarış seçilerek koşturulan ve daha önce buradaki çoğu rakibini geride bırakmayı başaran Niğbolu, kusursuz idman görünümü ve 7’de 5 yaptığı pilotuyla kaldığı yerden devam etmeye çalışacaktır. İştirak ettiği son A2 1500 metrelik sentetik pist koşusunda, fotoya kadar verdiği nefes kesen mücadele sonucunda dikkat çekici bir 2.liğe imza atan Özgünstone, aynı titizlikle hazırlandığı bu sınavında en az favori kadar şanslı konumda. Her yarışını bir öncekinden başarılı koşmaya başlayan Selkut, öndeki çekişmelerden kendisine pay çıkaracaktır. Önde boş kalacak olması şansını yükselten Mavra ile sürekli kendisine tabela içerisinde yer bulan Korkmazefe geniş kuponlara eklenerek bu ayak rahat bir şekilde izlenebilir.


5.AYAK: Hayatının ilk 1500 metrelik sentetik pist koşusunda, düzlükte bariyer dibinde sıkışarak ciddi faullere maruz kalan Giant Dream, çok zaman kaybederek 200’de 6.durumda iken yaptığı çok güçlü atakları kendisine başarılı bir 2.lik getirmişti. Koştukça çok daha iyi yerlere gelebilecek bir kalibreye sahip safkanın gayet sıhhatli idman görünümü ve kendisini bir kez daha tercihleyen binicisiyle günün teki olarak öneriyorum.


6.AYAK: Olumlu tedavisi ardından sentetik piste iştirak ettiği 1300 ve 1500 metrelik iki sentetik pist sınavını da üst üste kazanmayı başaran Atomic Blonde, bu günkü ekürisi ile yaptığı 1000/1.03 – 400/24.7 R galobunu el oynatmadan tamamlayarak çok daha iyi duruma ulaştığını kanıtladı. Lehine pist ve mesafede başarılarına bir yenisini ekleme uğraşı verecektir. İdman görünümü gayet sıhhatli Redamancy ile koşunun tempolu gidecek olması lehine Küşne favorinin beklenileni verememesi halinde devreye gireceklerdir.


ALTILI GANYAN TAHMİNİ

1A) 10-3-6-8-9-4-1

2A) 4-1-3-2

3A) 1-9-5-3 // 2-4

4A) 3-4-5 // 2-1

5A) 5

6A) 1-2-7

 6’LI GANYAN (10/1/9/4/5/1,10): 477 TL vermiştir.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir