GIANT DREAM’e Gazi Koşusunda yeni jokey!

Kv-9 Dinçer Cebeci Koşusu galibi ve G2 Sait Akson Koşusu dördüncüsü Giant Dream (Red Giant – Athena, Shrewd İdea), 95.Gazi Koşusunda ilk kez bir araya geleceği yeni jokeyi ile start alacak.

Yarış hayatına bu sene 3 yaşlı olarak Şubat ayında başlayan ve kış sezonunun sonlarında sentetik pistte koştuğu iki yarışta önce Şartlı-1 koşuda ikinci, ardından maiden koşuda birinci olan safkan, yaz sezonu ilk olarak çim piste ilk kez ayak bastığı Kv-9 Sadık Eliyeşil Koşusunda boy göstermiş ve bu zorlu mücadeleyi Burgas, Berken ve Ontario’nun arkasında dördüncü tamamlamıştı.

Bu yarıştan yaklaşık 3 hafta sonra katıldığı Kv-9 Dinçer Cebeci Koşusunu parlak düzlük sprinti ile Cagner ve Overlord’un önünde kazanmasını bilen Giant Dream, Gazi yolunda son hazırlık yarışı olan G2 Sait Akson Koşusuna değişen jokeyi Mehmet Kaya ile girmiş ve koşuyu Real Runner, Megaloman ve Red Luck’ın arkasında dördüncü bitirmişti.

İlk 4 yarışında Halis Karataş, son yarışında ise Mehmet Kaya ile piste çıkan Giant Dream, 95.Gazi Koşusunda son yılların en yetenekli genç jokeylerinden biri olan Mustafa Çiçek ile birlikte birincilik mücadelesi verecek.

8.000’in üzerinde at binen ve 1.200’ün üzerinde yarış kazanan başarılı jokeyin kariyerinde 8’i G1 olmak üzere 30 Grup koşu birinciliği bulunuyor.

News Reporter

15 thoughts on “GIANT DREAM’e Gazi Koşusunda yeni jokey!

 1. Giant Dream güzel at, kalitesi de var ama Gazi’de şuan zorlanır. İleride daha iyi koçacaktır. Mustafa Çiçek için de hayırlı olsun yalnız bu jokey için şunu söyleyeyim 100 tane atım olsa birine bindirmem.

  1. Kendimi niye yorayım ki. Yorulduğumu mu düşündün? Ne zekice cevap yazmışsın. Evet 100 atım olamaz nerden bildin? Öngörüne hayran olmamak elde değil. Kaç atım olabilir mesela? 5 tane olabilir mi?
   Eyvallah benim 100 atım olmadığı için Mustafa Çiçek isimli jokey benim atlarıma binemeyecek bu nedenle Mustafa Çiçek Gazi koşusunu alır. Benim atım yok ya bu jokey arkadaş da usta jokey. Konu at değil bir jokeyin olduğu yerde sayması olayıdır. Benim 100 atım yok da bu jokeyin hali ne olacak? İzmir’de şartlı handikap maiden yarışlara devam. Başarılar dilerim.

 2. bu habere kadar hala karataş bekliyordum demekki mamba forever a binecek…. bence gaint dream mamba dan daha iyi at

   1. Yine Ahmet kazanacak gibi görünüyor ama değil 7 defa üst üste 27 defa kazansa yinede ben dahil çoğu yarissever tarafından sevilmiyor sebebide salı günkü gizmo yarışı gibi bir sürü yarışı olması TJK bu adamlara niye yaptırım uygulamıyor ceza vermiyor gerçekten hayret bir şey

   2. Kupa bu sefer Ahmet’e gitmeyecek Real runner ve kocakaya’ya gidecek.Karatas sanırim selman taşbeklerin atına binecek.

 3. Yine Ahmet kazanacak gibi görünüyor ama değil 7 defa üst üste 27 defa kazansa yinede ben dahil çoğu yarissever tarafından sevilmiyor sebebide salı günkü gizmo yarışı gibi bir sürü yarışı olması TJK bu adamlara niye yaptırım uygulamıyor ceza vermiyor gerçekten hayret bir şey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir